Mimo, iż Kinga Rusin nie mieszka już w Polsce to w dalszym ciągu bacznie śledzi losy i poczynania polskiego rządu. Trzeba przyznać, że obecna sytuacja, która ma miejsce w Afganistanie jest mocno niepokojąca. Rusin postanowiła odnieść się do słów premiera Mateusza Morawieckiego.

Anna Mucha zafascynowana smakami Francji. Gwiazda nie może się nachwalić tych specjałów

Premier w ostatnim wystąpieniu przybliżył działania polskiego rządu związane z sytuacją w Afganistanie. Okazuje się, że większość działań z uwagi na powagę sytuacji musi być zachowana w tajemnicy.

Polska nie pozostawia swoich sojuszników i przyjaciół w potrzebie. Stale monitorujemy sytuację w Afganistanie. Na moje polecenie wkrótce wylatuje pierwszy samolot do Afganistanu, który posłuży do ewakuacji osób wymagających naszej opieki. Operacja ta jest przygotowywana od wczoraj. (...) Naszym priorytetem jest obecnie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy są związani z Polską na terenie Afganistanu, część z tych z działań musi z oczywistych powodów pozostać niejawna. Proszę o odpowiedzialność

Słowa Mateusza Morawieckiego nie pozostały bez odzewu. Głos postanowiła zabrać Kinga Rusin, która interesuje się politycznymi poczynaniami polskiego rządu.

Popularne wiadomości teraz

Marta Manowska i Rafał Brzozowski są parą? Nie ma wątpliwości

Podobna do taty czy mamy? Aktorka Tamara Arciuch pokazała swoją córkę

Ola Kwaśniewska odpoczywa w Grecji: opublikowała zdjęcie, gdzie pokazała swoje smukłe nogi

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Według Morawieckiego afgańscy współpracownicy polskiej misji w Afganistanie »rozpierzchli się«. Może po prostu wiedzieli, że na pomoc obecnego polskiego rządu nie mają co liczyć? Jakie teraz będą ich losy, kiedy talibowie mają listy wszystkich współpracowników i już zaczęli ich poszukiwania? Może część z nich desperacko szukała drogi ucieczki na lotnisku w Kabulu, tak, jak ci ludzie ze zdjęć i filmów?

Sytuacja w Afganistanie mocno emocjonuje Kingę. Dziennikarka podkreśliła, że pomoc rządu powinna być natychmiastowa. 

Fundamentalizm pod każdą postacią oznacza koniec demokracji, koniec wolności, koniec swobód obywatelskich, koniec marzeń i planów. Liczy się tylko jednak »słuszna« droga, nawet jeżeli jest to droga do piekła. »Żadne słowa nie oddadzą tego, co czują Afgańczycy«... Teraz potrzeba jest solidarności, międzynarodowej współpracy i natychmiastowej pomocy rządów państw, które od 20 lat były zaangażowane w działania w Afganistanie, w tym rząd Polski. Zostawienie bez pomocy afgańskich współpracowników jest wydaniem na nich wyroku śmierci

Trzeba przyznać, że sytuacja politycznie jest bardzo trudna. Jednak nikogo nie można pozostawić bez pomocy prawda?

Dziękujemy, że przeczytałaś nasz materiał.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana