Teresa Tuszyńska urodziła się w 1942 roku w Warszawie w zamożnej, rzemieślniczej rodzinie. Choć nie zdobyła nigdy aktorskiego wykształcenia, grać zaczęła już w wieku 16 lat i zapisała się na stałe w pamięci widzów podziwiających jej urodę i talent. Została odkryta na imprezie w warszwskiej "Stodole". Tam zauważył ją Andrzej Wiernicki, który zaproponował jej sesję do magazynu "Kobieta i życie". Sesją, Teresa przeprłaciła pobyt w liceum, ale za to zyskała sławę.

W latach 60. nastąpił prawdziwy rozkwit jej kariery. Szerszej publiczności dała się poznać w obrazach Do widzenia, do jutra (1960), Drugi człowiek (1961), Tarpany (1961), Cała naprzód (1966), Poczmistrz (1967), a także w czeskich filmach Kieszonkowcy (1967) i Praskie noce (1968). Nie traktowała nigdy tego zawodu za serio. Może własśie dlatego, nigdy nie poszła na studia. W biografii aktorki można przeczytać, że nigdy nie traktowała bardzo poważnie aktorstwa, lubiła bawić się wieczorami w modnych klubach i niestety miało to swój marny skutek. Aktorka szybko uzależniła się od alkoholu. 

Teresa Tuszyńska

Oprócz aktorstwa, wciąż zajmowała się modelingiem. Była najpopularniejszą modelką Mody Polskiej – przedsiębiorstwa handlowego, promującego światowe trendy na polskim rynku.

Zachód się nią zachwycał, a zwłaszcza Paryż. Roman Polański próbował ją namówić na karierę we Francji, ale Tuszyńska nie była zainteresowana. W 1963 roku amerykańskie pismo ogłosiło napisało o niej: "najbardziej zachodnia i najbardziej utalentowana z polskich gwiazd filmowych". Niestety, zamiast piąć się po szczeblach kariery, Teresa Tuszyńska tkwiła w niszczycielskim nałogu, nie przychodząc na umówione spotkania i przychodząc nietrzeźwa na plan filmowy.

Popularne wiadomości teraz

Jak żyją teraz pięcioraczki z rodziny Artamkinów, mają już 13 lat

Wielka walka wielkich przyjaciół. Karol Strasburger kontra Stan Borys

Dramatyczna sytuacja ojca Joanny Opozdy. Aktorka wydała oświadczenie

"Spałam między łóżkiem taty i jego dziewczyny": Lara Gessler wspomina swoje dzieciństwo z ojcem

Teresa Tuszyńska

Trzykrotnie wyszła za mąż. Jej ostatnim wybrankiem okazał się robotnik, również uzależniony od alkoholu Jan Perzyna, z którym Teresa Tuszyńska była w związku małżeńskim do swojej śmierci. Uzależniona, samotna i zapomniana zmarła w 1997 roku w wieku 54 lat, prawdopodobnie na zawał serca.

Teresa Tuszyńska

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational