Idol był jednym z pierwszych muzycznych programów typu talent show w Polsce. Projekt realoziwano w latach od 2002 do 2005. Po ponad dziesięciu latach reaktywowano show, ale nie cieszył się już taką popularnością, co kiedyś.

I choć Idol swoje lata świetności dawno ma już za sobą, to niektóre osoby, które brały w nim udział, dziś są topowymi gwiazdami polskiej estrady i to pomimo braku social-mediów w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku.

Warto więc przypomnieć, który polski artysta zaczynał w Idolu. Jesteście ciekawi?

Sylwia Grzeszczak

W 2005 roku w programie "Idol" pojawiła się 16-letnia Sylwia Grzeszczak, która zaśpiewała fragmenty utworów Whitney Houston ("I Will Always Love You") oraz Maryli Rodowicz ("Małgośka"). Jurorzy pochwalili ją, ale nie byli też zachwyceni. Koniec końców, Grzeszczak odpadła z programu tuż przed finałem.

Popularne wiadomości teraz

Co mała Nena dostała w prezencie od ukochanej babci Magdy Gessler? To jest najbardziej praktyczny prezent

Syn Jarosława Bieniuka rośnie jak na drożdżach: mały Kazimierz zachwyca każdego Polaka

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Paulina i Natalia Przybysz

Członkinie zespołu Sistars odpadły już na castingach do show. Jurorzy przyznali bowiem, że chcą tylko Natalię, bo według nich Paulina nie potrafiła śpiewać. Natalia jednak nie zgodziła się na rozłąkę i żadna z dziewczyn nie przeszła dalej.

Łukasz Zagrobelny

O karierze w Idolu marzył też Łukasz Zagrobelny, który odpadł w etapie "ostatniej szansy" w drugim sezonie. Zanany dziś wokalista w jednym z wywiadów przyznał jednak, że sam by siebie wówczas wyrzucił: "Wydawało mi się, że zwycięstwo w 'Idolu' będzie czystą formalnością. Wszystkim dookoła pokazywałem, że jestem najlepszy i fantastyczny, a do tego mega zarozumiały. I ludzie tak mnie odebrali. Wyrzucono mnie z tego programu i bardzo dobrze. Sam powinienem się wyrzucić".

Paulla

Wokalistka doszła aż do półfinału show w 2002 roku. 

Dominika Gawęda

Już na castingach w programie w 2004 roku odpadła natomiast Dominika Gawęda. To jednak nie był jej czas. Co ciekawe, dwa lata później zaczęła przygodę z Blue Cafe.

Joanna Kulig

Gwiazda, która jest dziś popularną aktorką, znana jest również ze swojego pięknego głosu. Joanna była nawet w Idolu i doszła w nim do półfinału.

Paulina Sykut-Jeżyna

W drugiej edycji "Idola" zaprezentowała się również przyszła gwiazda Polsatu - Paulina Sykut-Jeżyna. Wokalistka dotarła aż do półfinału.

Krzysztof Zalewski

W 2002 popularny dziś wokalista wziął udział w przesłuchaniach do drugiej edycji talent show. Podczas przesłuchań, wykonawszy piosenkę Bruce’a Dickinsona „Tears of the Dragon” i dostał się do następnego etapu. Zalewski doszedł aż do finału i ostatecznie go.. wygrał! Jednak dopiero po ponad 10 latach zyskał prawdziwą popularność i rozgłos. Może to przez te długie włosy?

Monika Brodka

25-letnia Monika Brodka zdecydowanie wygrała 3 edycję show. W finale zdobyła aż 69% głosów widzów. Jej kariera nabrała rozpędu już po zakończeniu emisji programu. Gwiazda zdecydowanie wykorzystała swoje pięć minut w genialny sposób.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska swoich sił próbowała w pierwszej edycji Idola. Ostatecznie go nie wygrała, ale zdobyła wysokie 8 miejsce.

Sławek Uniatowski

Jesienią 2003 bez powodzenia uczestniczył w przesłuchaniach do trzeciej edycji Idola, ale powrócił do programu wiosną 2005, biorąc udział w castingu do czwartej edycji. Ostatecznie dotarł do finału programu, w którym zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie pt. Kochać.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana