Przez całe życie wszyscy traktowali Camillę Parker Bowles jako „obcą”. Rozwalaczka rodzin i oszustka, która zrujnowała małżeństwo księcia Karola i Diany. I chociaż jej zachowanie i wizerunek zmieniły się dramatycznie w ciągu ostatnich 30 lat, dla Brytyjczyków zawsze będzie „inna”. Ale opinia publiczna jest niczym w porównaniu z faktami: teraz księżna Kornwalii jest najstarszym członkiem rodziny królewskiej i żoną przyszłego króla. Ludzie mówią, że jeśli chcesz kogoś przetestować, daj mu wladze, a dowiesz się, kim on jest. Rzeczywiście, marzenia o koronie bardzo cieszyły Camille. A niektórzy nawet twierdzili, że Parker Bowles była „wściekła” z powodu tego, że nigdy nie zostanie królową. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że księżna sromotnie oblała ten „egzamin”.

Camilla Parker Bowles, Getty Images

Dlaczego Camilla nigdy nie zostanie królową

Podobno Elżbieta II zawczasu zadbała o przyszłość Wielkiej Brytanii. Po tym, jak księżna dołączyła do rodziny królewskiej w 2005 roku, wszyscy zaczęli zastanawiać się nad tym, jaki tytuł ona otrzyma. Dlatego, gdy Karol i Camilla ogłosili swoje zaręczyny, Pałac Buckingham ogłosił, że po wstąpieniu Karola na tron ​​księżna otrzyma tytuł księżnej małżonki, ale nie królowej. Sytuacja ta była bardzo podobna do sytuacji zmarłego księcia Filipa. Odkąd Elżbieta II została królową w 1952 roku, Filip nigdy nie był znany jako król małżonek. Filip nosił tytuł Książę małżonek – wszystko po to, aby nie przekroczyć statusu Jej Królewskiej Mości. Pomimo faktu, że ten „tytuł” ​​jest suwerenny, tytuł królowej jest tradycyjnie uważany za niższy rangą niż król, wyjaśnił reporter Michaił Friel.

Książę Karol i Camilla Parker Bowles, Getty Images

Tytuł królowej może mieć symboliczne znaczenie

Jeśli Karol nie zrzeknie się tronu, to tytuł królowej może mieć symboliczne znaczenie. To tylko gra słów, ale zamiast „monarchini” Camilla będzie „żoną monarchy”. Ale tutaj znowu interweniuje królewski kodeks, który stwierdza, że ​​tytuł króla służy tylko do opisu monarchy. Jednak prawo parlamentarne nie uwzględnia płci przy określaniu kwalifikowalności. A słowo „małżonka” w tytule królewskim oznacza, że ​​otrzymałeś go przez małżeństwo. Ale nawet tutaj jest jeden niuans: zwykle żona przyjmuje kobiecą formę tytułu męża, ale mężowie nie odpowiadają „tytułom” ich żon, zwłaszcza jeśli chodzi o panujących monarchów. W tej sytuacji Pałac Buckingham ułatwił ekspertom i od razu wskazał status Camilli Parker Bowles. I jest mało prawdopodobne, aby ludzie nazywali ją „monarchą”, ponieważ tytuł „królowej ludzkich serc” od dawna należy tylko do księżnej Diany.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Farna w szczerym wyznaniu o odejściu męża "Jeżeli on jest szczęśliwszy to ja też będę szczęśliwa"

Ola Kwaśniewska odpoczywa w Grecji: opublikowała zdjęcie, gdzie pokazała swoje smukłe nogi

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kobiety o tych imionach są zbyt wymagające. Nie mają łatwo, by znaleźć sobie męża

Camilla Parker Bowles, Getty Images

Camilla Parker Bowles była rozczarowana faktem, że nie zostanie królową

Elżbieta II ma już 95 lat, a na tronie zasiada od prawie 70 lat. Nieważne, jak smutne to jest, ale rozumieją, że prędzej czy później nadejdzie czas, kiedy jej epoka się skończy. Eksperci już zastanawiają się na tym, kto przejmie stanowisko królowej. Ludzie aktywnie głosują na księcia Williama i Kate Middleton. Naprawdę wykazują godne zachowanie i wysokiej klasy pracę, którą wykonują jako starsi członkowie rodziny królewskiej. Ale Camilla jest tym bardzo oburzona. W 2017 roku źródła królewskie twierdziły, że kiedy Karol rozważał ustąpienie z tronu, Camilla po prostu kipiała ze złości.

Powiedziała mu z wściekłością, że jego przeznaczeniem jest zasiadanie na tronie. Camilla jest wściekła, że ​​William mógłby potencjalnie zająć to miejsce, ona po prostu nienawidzi biednej Kate"- powiedział wtajemniczony.

Camilla Parker Bowles

Książę Wilhelm i Księżna Katarzyna cieszą się niesłabnącą popularnością

Pandemia COVID-19 bardzo wpłynęła na rodzinę królewską. Po tym, jak Meghan i Harry zrzekli się tytułu, oraz śmierci księcia Filipa w życiu rodziny pojawiło się wiele luk. W tak trudnym dla całego świata okresie tylko księżna Katarzyna i książę Wilhelm "utrzymywali się na powierzchni" i aktywnie rozwiązywali problemy, które zwykle były lennem Elżbiety II. Wszystko to wysunęło księcia Wilhelma i jego żonę na pierwszy plan. Ponadto ta para jest teraz bardziej popularna niż kiedykolwiek. Ostatnie badanie YouGov z końca sierpnia wykazało, że Wilhelm i Katarzyna są prawie najpopularniejszymi członkami rodziny królewskiej. Wyprzedziła ich tylko królowa Elżbieta II. Spośród prawie 2000 ankietowanych 72% zagłosowało na księcia Wilhelma, a 64% na księżną Katarzyne. Książę Karol zajał aż 7 miejsce, a Camilla zamknęła pierwszą dziesiątkę.

Jednak popularność i znaczenie Wilhelma i Katarzyny wcale nie oznacza, że o ​​​​księciu Karolu można zapomnieć. On czekał na ten moment prawie 70 lat. A może kiedy nadejdzie czas, Wilhelm i Kate będą musieli poczekać na swoją kolej. Karol nadal zostanie królem, a Camilla Parker Bowles – małżonką króla.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana