Wtedy jeszcze nie miał wąsów, więc może trudno go poznać, ale na fotografii jeest oczywiście Adam Małysz, nasz wielki mistrz i duma narodowa.

Uzdolniony skoczek narciarski urodził się 3 grudnia 1977 roku w Wiśle. Swój pierwszy skok oddał w wieku 6 lat na obiekcie K17 w Wiśle-Centrum, a po lądowaniu na 7 metrze doszło do upadku, ponieważ buty Małysza miały zbyt duży rozmiar. To go jednak nie zniechęciło i z pomocą ojca i wuja - zaczął trenować skoki.

Mało kto o tym wie, ale Adam Małysz zaczął swoją karierę od trenowania kombinacji norweskiej, dopiero potem przeniósł się tylko na skoki narciarskie. To był strzał w dziesiatkę. I choć pierwsze punkty w Pucharze Świata zdobył dopiero w 1994 roku, dwa lata póżniej po raz pierwszy stanął na podium.

Jak mieszka Adam Małysz? Gwiazda sportu może się pochwalić luksusową willą

Popularne wiadomości teraz

Edyta z programu "Królowe życia" jest nie do poznania

Edyta Górniak nawołuje do robienia zapasów. Po co? Pokazała nagranie, które zdradza wszystko

Zupełnie inna osoba. Gwiazdy, którym pomogła operacja plastyczna

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku

17 marca 1996 w Oslo, w ostatnim konkursie Pucharu Świata w tamtym sezonie, Adam Małysz zwyciężył pierwszy raz w swojej karierze. Co ciekawe, tego samego dnia karierę zakończył Niemiec Jens Weißflog, wieloletni idol Małysza. W związku z tym, przez wielu komentatorów i kibiców konkurs ten nazywany był „zmianą warty”.

Nie mylili się, choć następne lata były dla Małysza trudne. Myślał nawet o rzuceniu skoków. Wielkie przełamanie nastało w sezonie 2000/2001, kiedy Adam Małysz wygrał bardzo ważny konkurs w skokach narciarskich - Turniej Czterech Skoczni. I tak zaczęła się małyszomania.

Adam Małysz skończył karierę skoczka narciarskiego w 2011 roku, a pożegnano go w wielkim styli podczas specjalnego benefisu. W czssie swojej wielkiej kariery czterokrotnie zdobył medal olimpijski, czterokrotnie również zdobył Puchar Świata.

Dziś, Adam Małysz już nie rywalizuje, ale od 8 października 2016 roku wspiera aktualnych sportowców, będąc dyrektorem-koordynatorem kadry narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach Polskiego Związku Narciarskiego.

Iza Małysz pochwaliła się zdjęciami z wesela córki. Co to był za ślub, luksus aż oślepia

Prywatnie, Adam Małysz jest mężem pięknej Izabeli i ojcem Karoliny, która kilka tygodni temu wzięła ślub.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana