Kilka dni temu księżniczka Beatrycze i jej mąż Edoardo opowiedzieli, jak nazwali swoją nowo narodzoną córkę.

Dziecko otrzymało piękne imię Sienna, które ma włoskie pochodzenie i zostało wybrane prawdopodobnie ze względu na włoskie korzenie męża księżniczki. A pełne imię dziewczynki to Sienna Elizabeth Mapelli-Mozzi. Postanowiliśmy przypomnieć sobie, którzy z krewnych królowej Elżbiety II nazwali swoje dzieci na jej cześć. Nawiasem mówiąc, sama księżniczka Beatrycze również ma drugie imię Elizabeth, czyli jej pełne imie brzmi jako Beatrice Elizabeth Mary z Yorku.

Drugie imie księżniczki Karoliny, jedynej córki księcia i księżnej Cambridge, to tez Elżbieta. Pełne imię dziewczynki to Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge. Dziewczyna jest czwartą w linii sukcesji brytyjskiego tronu i jako jedyna z prawnuczek królowej nosi tytuł księżnej nadany jej oraz dwóm innym dzieciom Katarzyny i Wilhelma (według specjalnego dekretu podpisanego przez królową).

Księżniczka Charlotte / Getty Images

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, córka księcia i księżnej Sussexu, urodziła się w czerwcu 2021 roku. Jej nazwisko wywołało burze w mediach, ponieważ jej rodzice, książę Harry i Meghan Markle, półtora roku przed jej narodzinami, zrezygnowali z królewskich uprawnień i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, udzielili kilku wywiadów, w których opowiedzieli o tym, jak źle było im żyć w rodzinie królewskiej. Ale po urodzeniu drugiego dziecka postanowili nazwać córkę na cześć królowej i to nie tylko imieniem Elżbieta, ale Lilibet (jest to dziecięcy przydomek Jej Królewskiej Mości – w ten sposób w wieku dorosłym nazywał ją tylko jej mąż, książę Filip).

Popularne wiadomości teraz

Co mała Nena dostała w prezencie od ukochanej babci Magdy Gessler? To jest najbardziej praktyczny prezent

68-letnia kobieta zaśpiewała stary hit, więc sędziowie wyskoczyli ze swoich miejsc

Ewa Farna w szczerym wyznaniu o odejściu męża "Jeżeli on jest szczęśliwszy to ja też będę szczęśliwa"

Ola Kwaśniewska odpoczywa w Grecji: opublikowała zdjęcie, gdzie pokazała swoje smukłe nogi

Lady Ludwika Windsor jest córką księcia Edwarda, najmłodszego syna królowej i jego żony Zofii, hrabiny Wesseksu. Jej pełne imię to Louise Alice Elizabeth Mary Mountbatten-Windsor, jest najstarszą z dwójki dzieci pary. Na prośbę rodziców, na co wyrażono zgodę królowej, dzieci Edwarda i Zofii noszą tytuł dzieci hrabiego, a nie księcia. W związku z tym w jej przypadku jest określana jako Lady Louise Alice Elizabeth Maria Windsor.

Książę Harry i Meghan Markle / Getty Images

Isla Elizabeth Phillips jest najmłodszą córką Petera Phillipsa (syna księżniczki Anny, jedynej córki królowej Elżbiety II), a Autumn Kelly została również nazwana na cześć monarchy. Isla Elizabeth została drugą prawnuczką królowej Elżbiety po swojej siostrze Savannah Phillips, która w związku z tym została pierwszą prawnuczką Jej Królewskiej Mości.

Księżniczka Anna (córka Elżbiety II) nazwała swoją jedyną córkę Zarę - Zara Anne Elizabeth, która jest najstarszą wnuczką królowej Elżbiety II i księcia Filipa, księcia Edynburga. W chwili narodzin zajmowała 6 miejsce w linii sukcesji tronu. Druga córka Zary i jej męża Mike Tyndall nazwali Lena Elizabeth Tyndall. Od września 2021 r. dziewczyna zajmuje dwudzieste trzecie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana