Monika Richardson jest bardzo dumna ze swoich dzieci. Tomek mimo zdiagnozowanego Zespołu Aspergera radzo sobie w życiu bardzo dobrze. Co prawda nie zdał w Polsce matury jednak i tak rozpoczyna studia.

Przeczytaj także:

Julia Kamińska w szczerym wyznaniu o relacji ze starszym partnerem

Monika w ostatnim czasie udzieliła krótkiego wywiadu o tym, jak jej syn Tomek dostał się na studia mimo tego, że nie zdał matury.

Bardzo dobrze, że pani pyta, bo trzeba to wyprostować. Nie ma sytuacji, w której człowiek, który nie zdał matury, zdaje na studia. Tomek był na stypendium w Stanach Zjednoczonych w Arizonie i tam podszedł do tego, co się nazywa amerykańską maturą. Nie wiem, jak to zrobił, bo to jest zupełnie inny system nauczania i on nie był aż tak długo na tym stypendium, ale udało mu się tę maturę zdać na 46 procent. Pięćdziesiąt parę procent z matematyki i 48 procent z języka angielskiego. Czyli jak na polskie standardy powiedzmy, trzeba było mieć 400 punktów, żeby zdać, on miał 700.

Popularne wiadomości teraz

Uczestnik programu "Jeden z dziesięciu" swoją zapowiedzią wywołał niemałe poruszenie

Wszędzie panuje zieleń: Agnieszka Kaczorowska pokazała pokój córki Gabrysi

Iza Małysz udostępniła zdjęcie z mamą. Fani nie mogą się nadziwić, jak młodo wygląda kobieta

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku

Trochę ciężko połapać się z przelicznikiem jaki podaje Monika. Trzeba jednak wierzyć, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a Tomek może rozpocząć studia.

W związku z tym ta matura dała mu na tyle dużo punktów, że dostał się na uczelnię wyższą w Polsce. Nie wszystkie uczelnie honorują tę amerykańską maturę. Znaleźliśmy z Tomkiem taką uczelnię, która ją uhonorowała. Nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku podchodzi do matury poprawkowej jeszcze raz, tu w Polsce. Ale 18 października rozpoczyna studia, będzie studiował biznes i marketing międzynarodowy.

Mimo tego, że u Tomka zdiagnozowano Zespół Aspergera to młody mężczyzna nie poddaje się. Uczy sie tego, co nigdy nie było jego mocną stroną.

Matematyka zawsze była piętą achillesową Tomka, więc myślę, że z jego Aspargerem nie można się dziwić, że ma z nią pod górkę. To nie znaczy, że on ma którekolwiek ze schorzeń wykluczających nauczenie się matematyki. Mamy teraz możliwość pracy i dalszego rozwoju z panem, który napisał książkę "I tak zdasz". Mam nadzieję, że tym razem to będzie sukces i będę za niego bardzo mocno trzymała kciuki

Syn Moniki to bardzo samodzielny mężczyzna. Działa na wielu polach i rozwija skrzydła w dorosłym życiu.

Oprócz tego, że się dostał na studia, to zdał prawo jazdy. Rozpoczął bardzo skomplikowany proces wdrożenia się w pracę zawodową, która wymaga prawa jazdy i samochodu. A że dostał po babci samochód, to ma bardzo przyzwoity samochód i będzie sobie nim jeździł i zarabiał. Będzie pracował w biznesie proekologicznym, handlując panelami fotowoltaicznymi. Oferujący te panele klientom w całej Polsce, więc będzie musiał trochę pojeździć. Będzie handlowcem, mówiąc krótko.

Okazuje się, że Tomek jest zainteresowany branżą, w której od lat pracuje mama.

Show biznes go bardzo interesuje, ale na razie trzeba zarobić na benzynę i na życie, więc niech popracuje, a potem zobaczymy, co da się zrobić z show biznesem.

Życzymy powodzenia w dorosłym życiu.

Dziękujemy, że przeczytałaś nasz materiał.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana