Agata Kornhauser-Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie w inteligenckim domu. Jej tata Julian jest poetą, prozaikiem i pisarzem, a mama Alicja polonistką. Agata ma młodszego brata Jakuba, który poszedł w ślady ojca. Mężczyzna wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Agata natomiast także pragnęła uczyć, jednak związała się zawodowo z językiem niemieckim, a nie polskim jak reszta rodziny. Od 1998 roku Agata Kornhauser-Duda do czasu wygrania pierwszych wyborów Andrzeja Dudy uczyła w krakowskim liceum języka niemieckiego.

Nie polsko brzmiące rodowe nazwisko Agaty wiąże się z żydowskimi korzeniami jej rodziny, bowiem dziadkiem kobiety był Żyd Jakub Kornhauser.

Zagraniczni fani Eurowizji Junior oczarowani polską piosenką: „Polska wygra po raz trzeci”

Jaka naprawdę jest Agata Duda?

Choć społeczeństwu nie daje się poznać i głównie widzimy ją po prostu bardzo dobrze ubraną i godnie wspierającą męża, współpracownicy najważniejszego małżeństwa w kraju czasem zdradzają kilka szczegółów z ich życia.

Popularne wiadomości teraz

Aktor Alec Baldwin postrzelił operatora i zranił reżysera na planie

Ciało studentki znaleziono na balkonie. Już wiadomo, co się stało

Fani mają już dość. Uczestnicy programu "ślub od pierwszego wejrzenia" w ogniu krytyki

Co mała Nena dostała w prezencie od ukochanej babci Magdy Gessler? To jest najbardziej praktyczny prezent

„W pałacu pierwsza dama ma opinię humorzastej. Z tego powodu miała odejść z jej biura zaufana współpracownica, wiceszefowa gabinetu pierwszej damy Dorota Skrzypek, wdowa po byłym szefie NBP Sławomirze Skrzypku. Agata jest apodyktyczna i trudna we współpracy. Jako nauczycielka jest przyzwyczajona, że nikt nie podważa jej zdania. Nikogo nie słucha. Skrzypkowa miała tego dość” - zdradził dawniej informator Newsweeka

Katarzyna Skrzynecka odchodzi z „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zastąpi ją gwiazdor Polsatu

Dzieciństwo pierwszej damy

Jednak do tej pory nie było nic wiadomo na temat dzieciństwa Agaty Dudy. W książce Anny Nowak Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama Rzeczypospolitej pojawiają się nowe informacje o żonie prezydenta. W książce znajdzie się na przykład trauma z dzieciństwa Agaty, której doświadczyła przez najazd milicji na jej dom rodzinny w związku z domniemaną działalnością polityczną jej ojca przeciw władzy ludowej.

„Tato! Tato…! Milicja do ciebie!”, zawołało skonsternowane dziecko, które stanęło jak skamieniałe w progu, przez co funkcjonariusze nie wiedzieli, czy przestawiać dziewczynkę i wejść, czy może czekać, aż samo ustąpi, dlatego stali cały czas w progu, co nie bardzo licowało z ich milicyjną godnością – relacjonuje w swojej książce Nowak wydarzenia sprzed 40 lat. „Po pana przyszliśmy”, odpowiedział jeden z nich – czytamy.

To wydarzenie mogło zdecydowanie odcisnąć piętno na kilkuletniej dziewczynce, prawda?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana