To zabawne, że zainteresowanie filmami orientalnymi gwałtownie wzrosło po pojawieniu się kultowego filmu „Wspaniałego stulecia”.

Październik będzie miesiącem zmian dla pięciu znaków zodiaku: czeka na nich wielkie szczęście

Ale co tak bardzo przyciągnęło ludzi w epopei historycznej i dlaczego dramat o sułtanie tak szybko stał się popularny? W tym artykule będziemy spekulować na temat możliwych przyczyn cudu kina.

Historia przetrwania

Fabuła wieloczęściowego obrazu opiera się na przemianie najzwyklejszej, biednej i osieroconej dziewczyny w silnego, dominującego i niezwyciężonego władcę. Takie historie, w których człowiek nie poddaje się i pokonuje wszelkie trudności, od dawna cieszą się dużą popularnością wśród publiczności. Nie tylko wiele starożytnych legend, które są dziś popularne, ale także najnowsze filmy budowane są na zasadzie wyhodowania udanej i potężnej osobowości z przeciętnej, często nieszczęśliwej osoby. Ludzie podświadomie chcą zobaczyć w filmie to, do czego sami dążą – lepsze życie.

Popularne wiadomości teraz

Wszędzie panuje zieleń: Agnieszka Kaczorowska pokazała pokój córki Gabrysi

Edyta Górniak nawołuje do robienia zapasów. Po co? Pokazała nagranie, które zdradza wszystko

Iza Małysz udostępniła zdjęcie z mamą. Fani nie mogą się nadziwić, jak młodo wygląda kobieta

Smutne wieści z domu Kasi Cichopek. Opowiedziała o chorobie swoich dzieci

Gra aktorska

Ekipa filmowa starannie dobrała artystów do długofalowego projektu. Udało im się znaleźć błyskotliwych i charyzmatycznych aktorów, którzy potrafili doskonale przyzwyczaić się do głównych ról. Dzięki temu prawie każdą scenę można wielokrotnie przeglądać, a wiersze rozkładać na cytaty.

Na przykład Halit Ergench niejednokrotnie przyciągał uwagę, występując w rolach historycznych. Aktor przeniósł zdobyte doświadczenie do „Wspaniałego stulecia”. A z powodu emocjonalnej Meryem Uzerli nie można było czekać na początek każdego nowego odcinka. Możesz też bez końca chwalić innych uczestników - wszyscy dawali z siebie wszystko.

Zabawa

Dzięki przemyślanej fabule każdy odcinek łączy w sobie nieoczekiwane zwroty akcji, skandale i spory, intrygi i spiski, miłość i nienawiść – podstawowe cechy wszystkich legendarnych filmów. A za pomocą kręcenia kamerą widz może z łatwością „przenieść się” na scenę i doświadczyć kulminacji minikonfliktów w każdym odcinku, sympatyzując nawet z negatywnymi postaciami.

Legendarne supermodelki lat 90.: jak wyglądają teraz. Zdjęcia

Sceneria

A poprzednie powody wystarczą, by zachwycić krajowych miłośników kina. Ale kostiumy i dekoracje pałacowe pokazane w tureckim serialu przyciągną swoją egzotyką nawet wybrednych krytyków. To samo można powiedzieć o samym życiu władców. Tradycje i zwyczaje szczegółowo opisane na zdjęciu tak odbiegają od zwykłego obrazu, że automatycznie zatrzymują fanów przed ekranami.

Muzyka

Akompaniament muzyczny do „Wspaniałego stulecia” został zamówiony u światowej sławy muzyków. Kompozytorzy Fakhir Atakoglu, Soner Akalyn, Aytekin Atash pracowali nad głównymi tematami. Gwiazdy miały za zadanie przekazać nie tylko ogólny nastrój potęgi imperium, ale także szczere uczucia bohaterów - miłość, strach, smutek, złość itp. Aby rozwiązać ten problem, postanowili wykorzystać tylko te narzędzia, które zostały użyte w tym czasie. Niektóre motywy zostały zaczerpnięte ze słowiańskich pieśni ludowych. Co sprawiło, że kompozycje były bliskie uszom naszych rodaków.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana