Historia tej grupy jest nie mniej interesująca niż jej dramatyczny rozpad.

Październik będzie miesiącem zmian dla pięciu znaków zodiaku: czeka na nich wielkie szczęście

Droga do chwały

Rok 1972 jest uważany za początek legendarnej grupy, kiedy to ukazała się pierwsza piosenka „People Need Love”. Wpadająca w ucho melodia i tekst, cztery harmonijne głosy - wszystko to nadało grupie własny styl i zapewniło jej sławę.

Ciekawostka: była piosenka, ale grupa nie miała nazwy. A ponieważ chłopaki byli już sławni, konkurs na imię ogłoszono w całej Szwecji. Co dziwne, najbardziej popularne były „Baba” i „Ali Baba”. Oczywiście te opcje nie pasowały, ale sugerowały pomysł: dodaj pierwsze litery imion uczestników. Tak powstała nazwa, która stała się sławna na całym świecie.

Popularne wiadomości teraz

Uczestnik programu "Jeden z dziesięciu" swoją zapowiedzią wywołał niemałe poruszenie

Edyta z programu "Królowe życia" jest nie do poznania

Edyta Górniak nawołuje do robienia zapasów. Po co? Pokazała nagranie, które zdradza wszystko

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku

Legendarne supermodelki lat 90.: jak wyglądają teraz. Zdjęcia

Ale to jeszcze nie najzabawniejsza część. Faktem jest, że taką nazwę nosi już… fabryka konserw rybnych. Chociaż soliści grupy nie wiedzieli o tym.

Ale zakład nie kwestionował swoich praw do wyjątkowości nazwy - nie żądali nawet rekompensaty pieniężnej. Najważniejsze, że zespół gra tak, aby mógł być z tego dumny.

Kostiumy i podatki

Grupa bardzo szybko stała się sławna, ale był jeden moment, który trochę wprawił śpiewaków w zawstydzenie. W tamtych czasach artyści często nosili bardzo oryginalne kostiumy.

ABBA również próbowała zaszokować publiczność, ale to nie był główny powód takich strojów scenicznych. Chodziło o podatki.

Grupa Abba

Zdjęcie - archiwum grupy ABBA W Europie zawsze były bardzo wysokie. Kostiumy do strojów scenicznych można było zaliczyć do strojów zawodowych, ale tylko wtedy, gdy kostiumy te nie były używane w zwykłym, codziennym życiu. Stąd wszystkie fantazyjne i nietuzinkowe elementy strojów.

Zaburzenia i rozkład

Kwartet składał się z dwóch par: jedna z nich wyszła za mąż na początku kariery, druga kilka lat później. Jednak sojusze okazały się krótkotrwałe i wkrótce pary rozpadły się jedna po drugiej.

Ta niezgoda była początkiem rozpadu samej grupy. Początkowo artyści nie chcieli przyznać, że grupa nie będzie już ze sobą współpracować. Mówili o chwilowej przerwie, potrzebie oderwania się od siebie, ale już na początku lat 80. wszyscy zdali sobie sprawę, że grupy już nie ma.

Śpiewacy próbowali dalej występować solo, ale bezskutecznie. Nie tak dawno temu pojawiła się plotka, że ​​ABBA zjednoczy się i nagra nowe kompozycje. Ale to była tylko plotka, ponieważ producent grupy zdementował tę wiadomość. Być może była to fantazja wiernych fanów, którzy chcą usłyszeć nowe przeboje swojego ulubionego zespołu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana