W tym samym czasie w pierwszych odcinkach taśmy ukochany faworytka sułtana Sulejmana dowiedziała się o długo oczekiwanej drugiej ciąży.

Od świni do Bengalu. Najlepsze zwierzę dla Ciebie według Twojego znaku zodiaku

Ale Mahidevran Sultan nie mógła ponownie doświadczyć radości macierzyństwa - straciła dziecko. A piękniejsza czerkieska nie została zaproszona do komnat padyszacha na połówkę. Jej miejsce obok sułtana Sulejmana zajęła słowiańska niewolnica, która otrzymała imię Hürrem - dająca uśmiech i radość.

Opinia historyków na temat tego, ile dzieci mogła faktycznie mieć Mahidevran Sultan, jest różna. Niektórzy są pewni, że faworytka trzykrotnie oddała potomstwo sułtanowi Suleimanowi. Inni podkreślają historyczne zamieszanie, twierdząc, że czerkieska miała tylko jedno dziecko. A pisarze „Wspaniałego stulecia” trzymali się tej samej linii.

Faworytka sułtana Sulejmana, która dała mu syna, Şehzade Mustafę, grał Nur Fettahoglu. Gdy jej spadkobierca dorósł, pojechała z nim do Sanjak Manisa. To właśnie tam najstarszy syn padyszacha miał własny harem i dzieci. Mahidevran Sultan był bardzo przywiązany do wnuczki Nergishah.

Popularne wiadomości teraz

One znacznie skracają lata: modne fryzury dla pań po 60-tce

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Pokazała wszystkie swoje wdzięki: Dagmara Kaźmierska opublikowała zdjęcie w bikini

Ona wyglądała wspaniale: Lewandowscy pozują w stolicy Francji. Ania zachwyciła swoją stylizacją

Ludzie, którzy zmienili się niesamowicie w ciągu kilku lat: fajna transformacja

Ale niektórzy historycy twierdzą, że czerkieska kobieta nie tylko miała syna, ale jeszcze dwa razy została matką, zanim wyjechała z Şehzade Mustafą do Manisy. Tak więc, według niektórych doniesień, Makhidevran Sultan mógł urodzić syna sułtana Suleimana Abdullaha, który zmarł w dzieciństwie. Ale nawet tutaj istnieje opinia, że ​​​​to dziecko wcale nie urodziło się u niej, ale u  Hürrem Haseki Sultan.

Uważa się również, że Mahidevran Sultan została matką małego Raziego. W serialu wspomniano o małej sułtance, ale pisarze uczynili ją matką innej konkubiny władcy - Nazenin Khatuna. Jak widać, historia jest bardzo zagmatwana. W książkach haremowych znajdują się informacje o faworytkach dynastii sułtanów, ale niektóre dane po prostu nie przetrwały do ​​naszych czasów.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com


 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana