Ale niektórym udaje się osiągnąć sukces poza krajem ojczystym. Przykładem tego jest wspaniała aktorka Aishwarya Rai. Większość Europejczyków kojarzy kino indyjskie z jej imieniem!

Horoskop na tydzień 8-14 listopada dla wszystkich znaków zodiaku

Dzieciństwo przyszłej gwiazdy

Aktorka, której udało się podbić nie tylko indyjską publiczność, ale także Hollywood, urodziła się w mieście Mangalore 1 listopada 1973 roku w rodzinie oficera marynarki handlowej i słynnego indyjskiego pisarza. Dzięki temu, że jej rodzina była wystarczająco zamożna, Aishwarya mogła zdobyć przyzwoite wykształcenie w prestiżowej uczelni w Bombaju i od dzieciństwa uczyła się angielskiego, co było jej bardzo przydatne w dalszej karierze aktorskiej.

Jak wiele innych indyjskich dziewcząt, Aishwarya od najmłodszych lat uczyła się tańca i muzyki. Dziewczynę zawsze pociągała sztuka, ale nie potrafiła jasno określić swojego przyszłego zawodu. Jednak kariera aktorki w ogóle nie znajdowała się na jej liście pragnień! Jako dziecko Aishwarya marzyła o zostaniu weterynarzem, kiedy dorosła - architektem. W tym celu trafiła do Kolegium Artystycznego, gdzie miała zdobyć prestiżowy i godny zawód. Jednak kiedy dziewczyna skończyła 18 lat, została zaproszona na casting do agencji modelek, a życie Aishwaryi zmieniło się dramatycznie.

Popularne wiadomości teraz

Magdalena Cielecka w czarnych i krótkich włosach. Aktorka zaskoczyła swoją przemianą

Ewa Farna z ciążowym brzuszkiem wbiła się w krótką i obcisłą mini. Co za widok

16-latkowie z Polski dokonali wielkiego odkrycia. Dzięki nim zwalczymy światowy problem

Będzie jak nowa: kilka dobrych metod czyszczenia ulubionej patelni

Miss Świata

Jej wygląd zawsze zadziwiał otaczających ją ludzi: Aishwarya była przyzwyczajona do bycia uważaną za piękną i przyjmowała ją spokojnie. Kiedy po kilku udanych pokazach i sesjach zdjęciowych zaproponowano jej udział w konkursie piękności, dziewczyna bez wahania się zgodziła. Potem nastąpiły pierwsze zwycięstwa, wysokie opłaty i kontrakty ze znanymi markami.

Po wygraniu konkursu piękności organizowanego przez giganta mody Ford Models, twarz indyjskiej piękności zagościła na okładce amerykańskiego Vogue'a. I od tego momentu stała się najsłynniejszą dziewczyną w Indiach.

Rok później Aishwarya zagrała w reklamie Pepsi: została wybrana spośród 2000 indyjskich piękności na castingu w Bombaju. To był kolejny ważny krok w kierunku światowej sławy.

W 1994 roku dziewczyna wzięła udział w konkursie piękności Miss India, ale niespodziewanie przegrała pierwsze miejsce na rzecz drugiego - Sushmit Sen. Wcale nie zawstydzona porażką, Aishwarya postanowiła ubiegać się o główną nagrodę międzynarodowych konkursów piękności - koronę Miss World 1994, zwłaszcza że tytuł wicemiss dał jej taką możliwość. Uśmiechnięta indyjska piękność miała wszystkie dane, aby wygrać i tym razem udało jej się!

Filmowy sukces

2 lata po wygraniu konkursu Miss World, Aishwarya Rai zmęczyła się modelingiem i postanowiła podbić indyjskie kino. Jej debiutem był Tandem (1997), który spotkał się z uznaniem krytyki i publiczności. To był film w języku tamilskim, którego dziewczyna nie znała, więc inna aktorka wyraziła swoją postać.

Gra aktorska Aishwaryi była dość przekonująca, a film tamilski okazał się sukcesem. Tego samego nie można powiedzieć o jej debiucie w Bollywood, Zakochanym Impostor, który zawiódł w kasie i otrzymał wiele negatywnych recenzji, w tym o zdolnościach aktorskich Rai.

Każdy znak zodiaku ma swój szczęśliwy miesiąc w roku. Jaki jest najlepszy miesiąc dla wszystkich

W kolejnej pracy, obrazie „Niewinne kłamstwa” (1998), Aishwarya postanowiła nie eksperymentować i robić to, w czym jest dobra – tańczyć! W rezultacie to właśnie sceny taneczne zyskały najwyższe uznanie krytyków filmowych i widzów, a Aishwarya wreszcie uzyskała prawo nazywania siebie aktorką.

Po tym nastąpiły dwa najbardziej udane indyjskie projekty: „Yours Forever” i „Lovers”, w których dziewczyna grała w parze z głównym przystojnym mężczyzną współczesnego kina indyjskiego - Shakhrukh Khan.

Drogę do Hollywood dla Aishwaryi otworzył muzyczny melodramat „Devdas”, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes. Nie tylko film został doceniony - talent aktorski dziewczyny został wreszcie zauważony poza Indiami.

Premiera filmu „Księżniczka przypraw” stała się prawdziwym sukcesem, który wywołał zainteresowanie Aishwaryą amerykańskiej i europejskiej publiczności.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana