I to zupełnie na próżno, bo słabe oceny w szkole i niezbyt wzorowe zachowanie wcale nie są wyznacznikiem tego, jak potoczy się nasza przyszłość.

Horoskop na tydzień 8-14 listopada dla wszystkich znaków zodiaku

Ci wspaniali ludzie też nie błyszczeli wiedzą w szkole, ale odnieśli wielki sukces w życiu i sprawili, że cały świat zaczął mówić o sobie.

Albert Einstein

Popularne wiadomości teraz

Fortuna spadnie z nieba: znaki zodiaku będą miały wielkie szczęście i sukces w nowym roku

Magdalena Cielecka w czarnych i krótkich włosach. Aktorka zaskoczyła swoją przemianą

16-latkowie z Polski dokonali wielkiego odkrycia. Dzięki nim zwalczymy światowy problem

Będzie jak nowa: kilka dobrych metod czyszczenia ulubionej patelni

Genialny naukowiec uważany jest za najsłynniejszego biednego studenta w historii. Ale tak nie jest. Albert uczył się na solidne C, ale jego oceny z matematyki i łaciny były wyższe. Uczeń Einstein często wchodził w spory z nauczycielami i uznano to za niedopuszczalne. Dlatego przyszły geniusz dopiero po raz drugi otrzymał świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Albertowi nie udało się od razu wstąpić do Politechniki, gdyż beznadziejnie oblał egzaminy z botaniki i francuskiego.

Rodzice martwili się o syna i byli pewni, że z trudem znajdzie on nawet najniżej płatną pracę.

Winston Churchill

Przyszły wielki polityk nie chciał uczyć się w szkole. Uważano go za leniwego i głupiego, a żeby ponownie nie denerwować nauczycieli, Winstonowi zabroniono uczęszczania na lekcje łaciny i starożytnej greki.

Sam Churchill był głęboko przekonany, że w szkole nie ma prawdziwej edukacji i uważał ją za zwykłą instytucję nadzorującą, w której młodzi ludzie otrzymują tylko podstawowe umiejętności hostelu.

Niepowodzenie w szkole nie powstrzymało Winstona Churchilla przed osiągnięciem wielkich wyżyn w polityce i otrzymaniem Nagrody Nobla.

Dmitrij Mendelejew

W szkole przyszły wielki chemik był uważany za łobuza, który otrzymywał tylko dwójki i był niegrzeczny wobec swoich nauczycieli. Młody Dmitry okłamywał rodziców o swoich szkolnych „sukcesach”, ale odmówił odrobienia pracy domowej. Kiedyś jednak postanowili wydalić go z gimnazjum i to naprawdę go dotknęło.

Dmitry postanowił zająć się swoimi myślami i nadrobić stracony czas. Początkowo pomagali mu znakomici przyjaciele, a później sam zaczął radzić sobie ze studiami. W rezultacie Dmitry otrzymał bardzo dobry certyfikat.

Obecnie nazwisko Dmitrija Mendelejewa jest znane każdemu uczniowi, który studiował chemię w klasie w szkole.

Każdy znak zodiaku ma swój szczęśliwy miesiąc w roku. Jaki jest najlepszy miesiąc dla wszystkich

Napoleon Bonaparte

Wielki dowódca Napoleon Bonaparte urodził się w wielodzietnej rodzinie. W wieku 10 lat został wysłany na studia do paryskiej szkoły wojskowej Brienne. Ciągle żartowano z niego z powodu niskiego wzrostu i korsykańskiego akcentu.

W szkole Napoleon miał tylko trzy ulubione przedmioty, które z przyjemnością studiował, są to matematyka, historia i geografia. Resztę przedmiotów, zwłaszcza niemieckiego i łaciny, przekazano mu z wielkim trudem. Ale nie najwyższe oceny w szkole w żaden sposób nie wpłynęły na karierę wielkiego dowódcy.

Stał się znakomitym strategiem politycznym i militarnym, a także jednym z najsłynniejszych zdobywców. Idolami Napoleona Bonaparte byli Aleksander Wielki i Guy Juliusz Cezar.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana