Kamila Szczawińska jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek. Pracowała między innymi dla Marca Jacobsa, Ralpha Laurena, Emanuela Ungaro, Sonii Rykiel i Christiana Lacroix. Po jakimś czasie rzuciła karierę modelki i zajęła się rodziną. W latach 2007-2013 się została mamą. 

Obecnie razem z mężem i dziećmi mieszka w Berlinie. Modelka wyznaje, że kiedyś bardzo tęskniła za swoją ojczystą Polską. 

Pamiętam jak mieszkając za granicą - w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Londynie - potrafiłam w piątek wsiąść w samolot, żeby chociaż na jedną noc przylecieć do Polski. Tłukłam się na lotnisko, potem spędzałam godziny w samolocie, żeby się przespać we własnym domu i w niedzielę znowu wracać. Pamiętam jak dumnie odpowiadałam na castingach, że jestem z Polski. Ludzie chwalili nasz kraj, że jest taki otwarty, piękny i bardzo szybko się rozwija - zdradziła w rozmowie z Pomponikiem.

Teraz obcokrajowcy patrzą na Polskę zupełnie innymi oczami. Dla modelki jest ważne, aby jej dzieci były wychowywane w tolerancyjnym kraju.

Popularne wiadomości teraz

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Kiedy jest naprawdę mało miejsca: Top 5 zabawnych zdjęć dziwnego układu pralek w łazience

One znacznie skracają lata: modne fryzury dla pań po 60-tce

Pokazała wszystkie swoje wdzięki: Dagmara Kaźmierska opublikowała zdjęcie w bikini

"Jeszcze fajniejszy jesteś Ty": Sandra Kubicka opublikowała romantyczne zdjęcie z Baronem. Modelka nie szczędziła swoich czułości do ukochanego

Dzisiaj już nikt tak optymistycznie nie reaguje, a ja sama już nie rzucam wszystkiego i nie wracam tak ochoczo, bo przeraża mnie, co się dzieje w naszym kraju. Na razie mieszkamy w Berlinie - tak blisko Polski, a jednak tak daleko. Tolerancja, przyzwolenie na inność i możliwość podejmowania zgodnych z naszym sumieniem decyzji, powoduje, że czujemy się bezpiecznie i cieszę się, że moje dzieci mogą dorastać w takiej atmosferze - dodała Szczawińska.

A ty co myślisz na ten temat?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana