Brytyjska rodzina królewska to nie tylko krewni panującego monarchy, ale przede wszystkim ludzie, którzy reprezentują królową Elżbietę II w całym Imperium Brytyjskim, pełnią różne funkcje ceremonialne i społeczne, ale nie pełnią żadnej konstytucyjnej roli w sprawach rządowych.

Punkt zwrotny: trzy znaki zodiaku czekają na drastyczne zmiany w grudniu

Szczyt monarchii reprezentuje Elżbieta II i jej najbliżsi krewni, tak zwana „firma ósemek” - to sama królowa, jej troje dzieci - książę Karol, księżniczka Anna i książę Edward, małżonkowie Karola i Edwarda - księżna Kornwalii i hrabina Sophie of Wessex, a także najstarszy wnuk Elżbiety II - książę William i jego żona - księżna Cambridge Catherine.

A także w „firmie” są ludzie, którzy służą monarchii, zajmują się harmonogramem, spotkaniami roboczymi, wydarzeniami wszystkich członków tej ósemki. Zastanówmy się, gdzie właściwie pracują najbliżsi krewni królowej i sama monarcha i co robią, i kto płaci za istnienie monarchii?

Królowa Elżbieta II

Popularne wiadomości teraz

Ewa Farna z ciążowym brzuszkiem wbiła się w krótką i obcisłą mini. Co za widok

Jak mieszka Barbara Kurdej-Szatan? Nie tak wyobrażaliśmy sobie jej dom

Wybierz jedną śnieżynkę i odkryj swoje ukryte pragnienia

Właścicielka restauracji wyznała prawdę o „Kuchennych rewolucjach”. Czy program jest wyreżyserowany?

Windsorowie – tak nazywa się ta dynastia, to nie tylko rodzina, ale i duża korporacja, a jej głównym członkiem jest oczywiście królowa Elżbieta II. Rządziła dłużej niż jakikolwiek inny monarcha w historii Wielkiej Brytanii. W 2022 roku Elżbieta II będzie obchodzić diamentowy jubileusz – 70 lat na tronie.

Typowy dzień królowej wypełniony jest wieloma obowiązkami w pracy. Poranek dla monarchini zaczyna się od herbatki, po której jada śniadanie i dokładnie o 9:00 rozpoczyna się analiza oficjalnych dokumentów, które przynoszą jej w specjalnej czerwonej walizce.

Do obowiązków Jej Królewskiej Mości należą spotkania z premierem i głowami państw (tzw. audiencje), wyjazdy dyplomatyczne (choć teraz, ze względu na wiek Elżbiety II, podróżuje bardzo mało), monarcha zajmuje się wręczaniem nagród tym, którzy wniosły znaczący wkład w życie kraju. Ponadto Elżbieta II jest naczelnym wodzem armii brytyjskiej i najwyższym władcą Kościoła anglikańskiego, co oznacza, że ​​bierze udział w różnych ceremoniach wojskowych, mianuje nowych arcybiskupów i biskupów, czasami uczestniczy w otwarciu różnych ważnych państw placówek, a także zajmuje się papierkową robotą - odpowiada na listy i pisze sobie kartki z podziękowaniami. Elżbieta II po prostu nie ma czasu na projekty charytatywne, ale ma do tego bliskich członków rodziny.

Książę Karol i księżna Camilla

Książę Karol miał trzy lata, kiedy jego matka Elżbieta II wstąpiła na tron ​​i został następcą korony. Książę Walii nie pełni formalnej konstytucyjnej roli, jego praca w rodzinie królewskiej koncentruje się na trzech obszarach: książę pełni oficjalne obowiązki królewskie na rzecz Jej Królewskiej Mości Elżbiety II, angażuje się w działalność charytatywną, a także wspiera liczne projektowanie. Jego twórczość jest bezpośrednio związana z promocją i ochroną tradycji narodowych, a nie pustym frazesem na temat Karola i problemów środowiskowych, spadkobierca Elżbiety II interesuje się modą ekologiczną. Pewnego dnia jego fundacja charytatywna The Prince's Foundation wraz z młodymi włoskimi i brytyjskimi projektantami opracowała kolekcję kapsułową, która została zaprezentowana w celu zmiany pojęcia luksusu, czyniąc go zrównoważonym i nowoczesnym. A tę kolekcję można było zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez Clarence House na Instagramie.

Żona księcia, księżna Kornwalii, wspiera męża w wypełnianiu obowiązków następcy tronu, często towarzyszy mu w różnych wycieczkach, objazdach, imprezach towarzyskich i treningowych. Ponadto Camilla wspiera ponad 90 organizacji charytatywnych jako patron lub prezydent. Zazwyczaj organizacje te zapewniają wsparcie na różne sposoby: zdrowie, umiejętność czytania i pisania, domy opieki, wsparcie dla potrzebujących i ofiar przemocy, upodmiotowienie kobiet i inne. Jej Królewska Wysokość Camilla ma również osiem stanowisk wojskowych i wraz z mężem wspiera pracę Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii i za granicą.

Horoskop na rok 2022: jakie znaki zodiaku czekają na fatalne zmiany

Książę William i księżna Cambridge

Książę Cambridge, jest najstarszym synem księcia Karola i księżnej Diany, a także drugim w kolejności do tronu. Jego zadaniem jest wyróżnianie i wspieranie organizacji charytatywnych, wydarzeń i projektów, a także wykonuje oficjalne obowiązki na rzecz swojej babci, królowej Elżbiety II, w Wielkiej Brytanii i za granicą. William zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska. W październiku 2020 r. książę Cambridge ogłosił Earthshot Prize – nową globalną nagrodę środowiskową – najbardziej ambitną i prestiżową tego rodzaju, mającą na celu napędzanie zmian i pomoc w odbudowie naszej planety w ciągu najbliższych 10 lat.

Książę poprzez swoją działalność charytatywną pomaga także dzieciom i młodzieży rozwijać umiejętności i pewność siebie.

Ale następca tronu, który prawdopodobnie zostanie kiedyś królem Wielkiej Brytanii, zajmuje się nie tylko działalnością charytatywną. Mając za sobą 7,5-letnią służbę wojskową, jest patronem Lotu Pamięci Królewskich Sił Powietrznych i Komendantem Honorowym Królewskich Sił Powietrznych w Coningsby.

Książę William i jego żona Kate, poprzez Królewski Fundusz Księcia i Księżnej Cambridge, pomagają różnym organizacjom, które już dowiodły swojej skuteczności w swoich dziedzinach. A od 2017 roku William stał na czele kampanii na rzecz zdrowia psychicznego Heads Together i współpracował z księżną Cambridge i bratem księciem Harrym, aby promować projekty dotyczące zdrowia psychicznego. Od tego czasu wiele się wydarzyło między braćmi, a teraz każdy idzie i wspiera dziedzinę zdrowia psychicznego osobno. Żona księcia, księżna Cambridge, również aktywnie wspiera projekty dotyczące zdrowia psychicznego i jako matka trojga dzieci opowiada się za zapewnieniem niezawodnych platform psychologicznych, społecznych i emocjonalnych dla dzieci we wczesnych latach. Katherine dużo się uczy i podejmuje kroki w celu poprawy życia dzieci w przyszłości. Jej projekt, Pięć pytań o dzieci poniżej 5 roku życia, jest nowym produktem społecznym, a jego wyniki będą stanowić podstawę strategii Royal Foundation, która ma rozwijać prace Kate w tej dziedzinie w nadchodzących latach.

Kate jest również królewskim patronem kilku organizacji sportowych: SportsAid, All England Lawn Tennis and Croquet Club, Lawn Tennis Association i The 1851 Trust. Księżna wspiera organizacje, które działają na rzecz stwarzania młodym ludziom warunków do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Ponadto Kate jest patronką Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Patronat ten odzwierciedla jej zainteresowanie sztukami wizualnymi i fotografią – jak wiemy, Kate często sięga po aparat, by robić zdjęcia swojej rodzinie. Jest honorowym członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Hrabia i hrabina Wessex

Najmłodszy syn królowej, hrabia Wessex, pasjonuje się organizacjami, które zapewniają młodym ludziom możliwości. Jest przewodniczącym Rady Powierniczej Fundacji Księcia Edynburga ds. Międzynarodowych Nagród, tej samej nagrody ustanowionej przez męża królowej, księcia Filipa, którą kiedyś od niego otrzymała Kate Middleton. Edward i jego żona Sophie prowadzą fundację Earl and Countess of Wessex oraz wspierają organizacje, które dają możliwości dzieciom i młodzieży. Wśród jego patronatów znajduje się także wiele organizacji sportowych, a jako wojskowy wspiera pracę Sił Zbrojnych.

Żona Edwarda, Sophie, patronuje ponad 70 organizacjom charytatywnym i co roku odwiedza setki szkół, uniwersytetów, baz wojskowych i kwater głównych, aby dowiedzieć się więcej o ich pracy i podzielić się nią ze światem.

Za swoją pracę rodzina królewska otrzymuje wynagrodzenie z Suwerennej Dotacji, która jest tworzona z procentowego wykorzystania własności państwowej korony. Podejmując obowiązki służbowe, członkowie rodziny królewskiej są pozbawieni niektórych praw. Nie mogą głosować, wyrażać osobistych opinii w kwestiach politycznych, ubiegać się o stanowiska rządowe ani prowadzić działalności komercyjnej. Zabrania się im także udzielania wywiadów bez porozumienia z królową i składania jakichkolwiek oficjalnych oświadczeń bez wiedzy monarchy.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana