Znajdując się wśród członków rodziny królewskiej, młoda księżna Walii czuła się nieswojo. Według byłego nadwornego szefa kuchni Diana szczególnie bała się Elżbiety II i nie mogła nawet wyrazić przed nią jednego prostego i zrozumiałego pragnienia.

Księżna Diana i Królowa
Księżna Diana i Królowa

Były królewski szef kuchni Darren McGrady pracował w Pałacu Buckingham przez 11 lat. W niedawnym wywiadzie dla wydania Spencera przypomniał, jak to jest gotować dla rodziny królewskiej.

Według Darrena on i księżna Diana nawiązali przyjacielskie relacje. Mogli razem siedzieć w kuchni i dyskutować o swoich ulubionych musicalach: „Upiór w operze” i „Nędznicy”.

Także Darren zauważył, że ​​w towarzystwie swoich królewskich krewnych Diana wyglądała na skrępowaną i przestraszoną. Zwłaszcza gdy jadła obiad z Elżbietą II w Pałacu Buckingham. W takich momentach Diana bała się nawet poprosić o dokładkę. „Była zbyt przerażona, by poprosić o dodatkową porcję w obecności królowej” — mówi McGrady.

Popularne wiadomości teraz

Marcin Mroczek przeszedł prawdziwe nawrócenie. Maryja całkowicie odmieniła jego życie

Dagmara Bryzek komentuje zaręczyny byłego chłopaka. Czy czuje ukłucie zazdrości?

Natalia Kukulska zrezygnowała z chodzenia do kościoła. Artystka podała powody

Kobieta urodziła od razu 10 dzieci i ustanowiła rekord świata

Księżna Diana i Królowa
Księżna Diana i Królowa

Jednocześnie Diana uwielbiała kulinarne przysmaki Darrena. Jej ulubionym deserem, według szefa kuchni, byli naleśniki w formie sufletu. Natomiast McGrady, wiedząc, że Diana raczej nie poprosi o to danie podczas posiłku z monarchą, zawsze dbał o to, aby przysmak był na stole. Zgodnie z protokołem, przed obiadem musiał podać Elżbiecie II dwa desery do wyboru, wiec starał się podać do sufletu słodycze, których królowa pewnie by nie lubiła. W ten sposób księżna dostawała swój ulubiony deser, kiedy przyjeżdżała odwiedzić królową” - wspomina Darren.

O dokładkę akurat tego dania Diana najczęściej chciała poprosić. Dlatego po kolacji mogła zejść do kuchni, by zabrać ze sobą deser do Pałacu Kensington. McGrady mówi, że musiał „walczyć z resztą kucharzy”, aby powstrzymać ich przed wyrzuceniem pozostałych porcji.

McGrady zauważył, że pomimo nawiązanego przyjacielskich relacji nigdy nie zwracał się do Diany po prostu po imieniu: „Za bardzo szanowałem jej tytuł. Zawsze nazywałem ją Waszą Królewską Wysokością”.

Przyznał również, że bulimia księżniczki, o której wspomniano zarówno w czwartym sezonie serialu „The Crown”, jak i filmie „Spencer” była prawdziwa: „Bulimia? Tak, to prawda. Księżna dużo cierpiała i ciągle walczyła z chorobą”.

Zdjęcie: Getty Images

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana