'Blue Oyster Bar" faktycznie istnieje, choć nie w Kalifornii, ale w Toronto, zresztą pod innym szyldem – w kręcenie filmu zaangażowany jest klub muzyczny The Silver Dollar Room.

Najlepszym prezentem dla taty jest szczeniak owczarka niemieckiego

Z niejasnych teraz powodów konkurencja o główną rolę była ogromna, a na liście aktorów odrzuconych po castingu znaleźli się m.in. młody i mało znany Bruce Willis, Tom Hanks i Michael Keaton.

Wszyscy zostali pokonani w finale przez Steve'a Guttenberga. Przyszedł na casting w starym policyjnym mundurze ojca.

Film zdobył ogromne uznanie krytyków. Najbardziej szanowany amerykański krytyk filmowy Roger Ebert przyznał pierwszej „Akademii Policyjnej” rzadkie zero punktów!

Popularne wiadomości teraz

Michał Wiśniewski towarzyszył najstarszej córce podczas studniówki. Artysta okazał szacunek Mandarynie

Natalia Siwiec błaga ukochanego o wybaczenie. Szczere wyznanie w dwóch językach zaskoczyło fanów

Michał Wiśniewski i Mandaryna na studniówce córki Fabienne. Gwiazdor pochwalił się zdjęciem z imprezy

Monika Mrozowska rozstała się z ojcem najmłodszego syna. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości

Jednak ta komedia o gliniarzach, która dostała twardą ocenę R, zarobiła w kasie 81 milionów dolarów – prawie dwadzieścia razy więcej niż kosztowała!

Marion Ramsey wymyśliła swój przenikliwie piskliwy głos po rozmowie z… Michaelem Jacksonem.

Nawiasem mówiąc, w rzeczywistości nie jest taka gruba - została ubrana w gruby garnitur specjalnie do kręcenia, a nakręcili scenę finałową, w której staje się już wysportowana i wysportowana. Podczas montażu zapomnieli o tej scenie, a na kolejne odcinki postanowili, żeby cały czas była pulchna - tak spodobało się widzom

Pierwsza seria stała się najbardziej dochodowym filmem w Niemczech w 1984 roku.

Aktor i naśladowca dźwięku, Michael Winslow, oprócz naśladowania różnego rodzaju zabawnych dźwięków do filmu, również dubbingował wszystkie ogłoszenia w radiu publicznym w Akademii.

Nawiasem mówiąc, jest jedynym artystą, który zagrał we wszystkich 7 odcinkach „Akademii Policyjnej”, a także w serialu telewizyjnym na podstawie.

Kiedy Winslow naśladuje Bruce'a Lee (w drugiej serii), ruchy ust nie pasują do słyszalnej mowy - tym samym parodiując prawdziwe filmy z Brucem Lee, które toczyły się po Ameryce z niedorzecznym dubbingiem przypadkowym.

Termin „Tucklebury” (od pogodnego, ale mającego obsesję na punkcie broni kadeta Tucklebury) na stałe zagościł w profesjonalnym slangu branży bezpieczeństwa dla pracowników mających obsesję na punkcie broni palnej po filmie.

Megan Fox wychodzi za mąż za rapera. Powiedziałam tak". Wideo

W drugim odcinku Akademii Policyjnej można zobaczyć rosyjskie przekleństwa na murach getta – i to nie przypadek, ale dlatego, że producent Paul Maslansky ma rosyjskie korzenie w swoim pochodzeniu.

„Akademia Policyjna: Misja w Moskwie” to pierwszy hollywoodzki film fabularny, którego sceny kręcono na prawdziwym Placu Czerwonym.

Sharon Stone (wówczas – gwiazda filmu „Kopalnie króla Salomona”) niespodziewanie zgodziła się zagrać w czwartej „Akademii Policyjnej”.

Powód był, muszę przyznać, słuszny - przechodziła ciężki rozwód i postanowiła odpocząć na planie w otoczeniu komików. Mówi, że to pomogło: „To była najlepsza terapia!”

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com


Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana