Kacper Tekieli, który tragicznie zginął w wypadku podczas zjazdu z Jungfrau w szwajcarskich Alpach, został pochowany we wtorek, 30 maja, na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Wpis Justyny głęboko poruszył czytelników swoim ciepłem i szczerością, a towarzyszyła mu stanowcza obietnica: "Nie zawiodę go".

Dzień po pogrzebie Justyna Kowalczyk na swoich kontach w mediach społecznościowych napisała wzruszające słowa dedykowane zmarłemu mężowi, Kacprowi Tekielemu. W chwili wypadku Justyna spędzała czas z synem, nie mogąc doczekać się powrotu męża z gór.

Sportsmenka rozpoczęła swój wpis od przypomnienia słów wypowiedzianych na pogrzebie, a następnie rozwinęła swoje myśli, zwracając się do zmarłego małżonka:

"Wczoraj chciałam przekazać tę wiadomość wszystkim, którzy przyszli pożegnać mojego Kacpra".

"Byłam żoną najwspanialszego człowieka na świecie, który był ALPINISTĄ. Choć sama gór się boję (trójkowe trudności to granica mojego komfortu), to starałam się Go ze wszystkich sił wspierać. Na tym moim zdaniem polega miłość. A On nie byłby taki fantastyczny, gdyby nie góry".

Popularne wiadomości teraz

Niespodzianka na premierze "Znachora". Profesor Wilczur w nowym świetle. Co sądzą o tym fani

Cała Polska jest w żałobie. Nie żyje znany aktor z "Barw szczęścia" i "Na Wspólnej"

Strata dla polskiego świata aktorskiego. Odeszła aktorka, której twarz była znana z "M jak miłość" i "Na wspólnej"

Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Pogrzeb sportowca odbył się we wtorek, 30 maja, a na cmentarzu w Gdańsku zgromadziła się rodzina, przyjaciele i wszyscy, którzy chcieli oddać mu cześć. Ceremonia miała świecki charakter, odzwierciedlający przekonania pary.

"Doceniam, że mogłam się z Nim pożegnać. Nie każda żona alpinisty ma taką możliwość. Wyjście od Niego i zamknięcie za sobą na zawsze drzwi, to najtrudniejsza rzecz, jak mnie w życiu spotkała. Od tematu śmierci nie uciekaliśmy. To były trudne rozmowy, ale szczere i świadome. Hugo pojawił się na świecie dlatego, że mój Kochany Mąż był pewien, że nie tylko dam sobie w każdej sytuacji radę, ale i na ile się da zrekompensuję stratę" - napisała olimpijka.

Choć para mieszkała w Zakopanem, to właśnie miłość Kacpra Tekielego do gór przywiodła go na drugi koniec Polski i ostatecznie zaprowadziła do Justyny Kowalczyk. Ślubowali sobie w 2020 roku. Justyna Kowalczyk potwierdziła odejście Kacpra Tekielego w swoim pożegnalnym poście, podkreślając głębię ich miłości i głęboki wpływ, jaki wywarł na jej życie.

"Na pewno Go nie zawiodę. Zrobię wszystko, by wychować Hugotka na tak wspaniałego człowieka, jakim był Kacper. Żeby nasz chlopczyk dał komuś tyle szczęścia, ile dostałam ja" - deklaruje Justyna.

"Będziemy żyć, jak nauczył nas Kacper. Pełnią. Będziemy zwiedzać świat i zdobywać szczyty. Będziemy na każdą minutę zachłanni, jak On. To wszystko przy makaronie, pysznym winie i aromatyczniej kawie (dwie ostatnie pozycje ja!). Przyznaję Mu rację: życie jest za którkie, by się pierdołami przejmować. Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Hugo miał cudownego Tateła!

Pisaliśmy również o: Niespodziewany widok. Miejsce spoczynku Marka Perepeczki było w opłakanym stanie. Teraz zachwyca swoim nowym wyglądem

Może zainteresuje Cię to: Nowe fakty dotyczące relacji Cichopek i Hakiela będą dla wszystkich prawdziwym objawieniem

Przypominamy o: Emocjonalne wyznanie. Agnieszka Chylińska smutno oświadcza. "Zaczynam wszystko od początku"