Mieszkam tu odkąd pamiętam, w małym domku na skraju wsi.

Wybierz serce i dowiedz się, kim jesteś w związku miłosnym

Minęło tu całe moje dzieciństwo i młodość. Przywiozłam narzeczonego do tego domu na spotkanie z mamą i tatą, wyjechałam tu z mężem i wróciłam w wieku 30 lat z dzieckiem w ramionach - córką.

Mój mąż i ja nie dogadywaliśmy się razem, rozwiedliśmy się. Ale moi rodzice z radością ponownie mnie zaakceptowali, który później zniknął. W tym domu moja córka dorastała, wyszła za mąż, urodziła mi wnuczkę. Cała ciekawa historia z ogromnym koszem wspomnień. Dopiero teraz, jeśli odrzucić sentymentalizm, trzeba naprawdę spojrzeć na ten dom: zrobił się czarny, błagał, powyginał się, podłoga spróchniała, a dach pokryty starym łupkiem runął.

Moja córka i zięć powiedzieli, że ściany w domu kwitły, a naprawa nie ma sensu, bo wkrótce sam się rozleci. Ich dziecku źle jest żyć w takich warunkach, więc lepiej wybiorą się do miasta i wynajmą mieszkanie. Cała trójka zebrała się i wyszła. I zostałam sama. Trudno być samemu, ale czasem chodzę porozmawiać z sąsiadami, pomagamy sobie nawzajem.

Popularne wiadomości teraz

4 fryzury dla cienkich włosów, które dodają dodatkowej objętości

Michał Wiśniewski i Mandaryna na studniówce córki Fabienne. Gwiazdor pochwalił się zdjęciem z imprezy

Kobieta urodziła niezwykłe trojaczki. To pierwszy raz w praktyce medycznej. Zdjęcia

Eksperci pokazali, jak wyglądałaby dziś księżna Diana, gdyby żyła. Wciąż byłaby niezwykle piękna

A ostatnio poznała swoją sąsiadkę - biegnie szczęśliwa, błyszczy, jest taka szczęśliwa! Co? Od razu zaczęła mi się chwalić, że jej syn i synowa kupili za miastem mały domek z trzema pokojami, solidny, ze wszystkimi wygodami, nawet malutką działką do uprawy kwiatów i roślin! Na ogół zabierają ją, by z nią mieszkała. Miała takie szczęście!

Byłam nawet zazdrosna - dzieci by mnie tak zabrały! I jakby marzenie zaczęło się spełniać. Zadzwoniły moje dzieci i powiedziały przez telefon, że szykuje się niespodzianka z mieszkaniem, przyjdą i wszystko opowiedzą. Byłam taki szczęśliwy.

Dzieci przyszły i zaczęły mi mówić, że kupują mieszkanie za opłatą, chcą mnie zabrać i pokazać. Taksówką, prawie w uroczystej atmosferze, dotarliśmy do dużego domu! Zbliżamy się też do nowego sąsiedztwa, nowych budynków. Dzieci tak szczęśliwe wysiadły z samochodu, pokazują mi nową windę, 4 piętro, a tu jest mieszkanie.

Dzieci przyszły i zaczęły mi mówić, że kupują mieszkanie za opłatą, chcą mnie zabrać i pokazać. Taksówką, prawie w uroczystej atmosferze, dotarliśmy do dużego domu! Zbliżamy się też do nowego sąsiedztwa, nowych budynków. Dzieci tak szczęśliwe wysiadły z samochodu, pokazują mi nową windę, 4 piętro, a tu jest mieszkanie.

Nawet Neo szykuje się do Świąt. Jak Keanu Reeves przewozi choinkę luksusowym samochodem

Tu jest nasza sypialnia, tu jest pokój dziecięcy, a to jest hol: musimy gdzieś spotkać gości! A w przyszłym roku planujemy kolejne dziecko, będzie nas dużo, żeby się nie ściskać. A z drugiej strony: jak wyjdziesz z tego domu? A poza tym masz tam wspomnienia, przyjaciół i kota, którego tu nie potrzebujemy.

Lepiej kupmy nową umywalkę. Jej ostatnie słowa usłyszałam już o północy. Spojrzałam na zięcia - chowa oczy, rozumiem go: zawsze we wszystkim jest posłuszny mojej córce, nigdy jej nie zaprzecza. Powiedziałam córce, że pilnie muszę iść do kliniki i na piechotę poszedłam do autobusu.

Przez trzy dni w domu czekałam, aż córka mnie pożałuje, zadzwoni, ale nie zadzwoniła. Potem  zadzwoniłam do niej, żeby dowiedzieć się, jak jej sprawy: zadzwoniłem do niej, żeby dowiedzieć się, jak się sprawy. „Ale nie mamy nic specjalnego, chodzimy na zakupy, wybieramy meble” – powiedziała córka. To wszystko. Więc myślę: może powinno być? Oto na co liczę: dom jest stary, ja już jestem stara, bo mam 63 lata. Może po prostu powiedziałam sobie, że moja córka powinna odebrać mnie z mojego starego domu.

I nie jest mi nic winna: niech młodzi ludzie żyją radością. Choć gorzko to sobie uświadomić, ale niestety nikt mnie nie potrzebuje.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana