Psy mają różne temperamenty, co często zależy od rasy, do której należą. Nie wszystkie zwierzęta są gotowe dzielić się swoją uwagą z młodszymi członkami rodziny. Istnieje jednak kilka ras, które uwielbiają spędzać czas zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

Jak wybrać odpowiednią dla rodziny z dziećmi rasę

Eksperci radzą zacząć od tego, jakie warunki dana rodzina może psu zapewnić. Czy mają wystarczająco dużo miejsca, ile czasu ów są gotowi poświęcić na opiekę nad pupilem itp.

Zabranie psa ze schroniska jest szlachetnym uczynkiem, ale rodzinom z małymi dziećmi warto dobrze się zastanowić nad tak poważną decyzją. Niestety zachowanie takich zwierząt może być nieprzewidywalne. Dlatego jako pierwszego zwierzaka zalecamy wybrak jednak rasowego psa, który świetnie dogaduje się z dziećmi.

Labrador retriever

Jedna z najlepszych ras dla dużej rodziny. Główne cechy tej rasy to miłość i życzliwość. Labrador retrievery są uważane za mądre i posłuszne psy, które na pewno nie będą sprawiać problemów rodzinie. Jednak ta rasa potrzebuje częstych i długich spacerów.

Popularne wiadomości teraz

Kiedy twój taniec jest lepszy niż wszystkie inne. Dziecko zaskoczyło wszystkich na lekcji tańca

Tygrys Wodny przynosi dobrobyt: pięć znaków zodiaku czeka fantastyczny rok

„Poznaliśmy się w szpitalu położniczym”: ta para urodziła się w jeden dzień, miesiąc, rok i w jednym szpitalu

Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

Nowofundland

Te duże psy mają bardzo spokojne usposobienie. Przede wszystkim lubią spędzać czas, leżąc na jakiejś powierzchni. Właściciele psów rasy Nowofundland zauważają, że rzadko słyszą szczekanie swojego zwierzaka. Zasadniczo przedstawiciele tej rasy są przyjaźni i uwielbiają dbać o kogoś, zwłaszcza najmniejszych członków rodziny.

Beagle

Jeśli masz już jednego zwierzaka w domu, możesz zwrócić uwagę na beagle. Rasa ta dobrze dogaduje się nawet z kotami. Beagle jest psem wyhodowanym do polowań w stadach, więc towarzystwo jest dla niego naturalnym zjawiskiem. Ponadto tym zwierzętom sprawiają ogromną radość różne aktywności. Akurat dlatego oni uwielbiają bawić się z dziećmi.

Bokser

Pomimo swojej reputacji bokserzy są zabawni i energiczni. Kochają ludzi i dobrze dogadują się z dziećmi. Jedną z ważnych cech tej rasy jest to, że oni prawie nie gubią sierści i nie są zbyt kapryśne pod względem opieki.

Border collie

Jeden z najmądrzejszych psów na liście, Border Collie łatwo się poddaje tresurze, jest bardzo oddany i świetnie dogaduje się nawet z wieloma dziećmi. Jednak w ciągu dnia konieczne jest obciążanie zwierzęcia zarówno aktywnością fizyczną, jak i umysłową.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational