Niektóre gospodynie domowe wolą nie przygotowywać latem tak złożonych i wieloskładnikowych deserów, jak na przykład napoleonka, ale zastępują je prostszymi. Wiec jeśli nie wiesz, czym poczęstować rodzinę, zrób słodką kiełbasę z orzechami. 

Składniki:

Zdjęcie: pinterest.com

Sposób przygotowania:

Weź 1/2 część kruchych ciasteczek i zmiel je na okruchy za pomocą blendera lub woreczka do ciasta i wałka do ciasta. A resztę pokrusz rękoma na małe kawałki.

Orzechy obierz i pokrój nożem na dość duże kawałki. Następnie wymieszaj je z podrobionymi ciasteczkami.

Do małego garnka wsyp kakao i cukier, następnie dodaj mleko lub śmietankę oraz wstaw na mały ogień. Doprowadź tę masę do wrzenia, ciągle ją mieszając. Następnie zdejmij z ognia i ostudź lekko w temperaturze pokojowej.

Do masy czekoladowej dodaj pokrojone w kostkę masło, wymieszaj, a następnie dodaj ciasteczka z posiekanymi orzechami. Najlepiej dodawać wszystko stopniowo, aby masa nie była zbyt gęsta.

W razie potrzeby możesz również dodać rozpuszczoną czekoladę lub kilka łyżek mleka skondensowanego. Wymieszaj tę masę, aż uzyskasz gęstą, lepką mieszankę czekoladową.

Na blacie rozłóż arkusz papieru do pieczenia (lub folii spożywczej). Rozprowadź na nim część masy czekoladowej, zawiń ja oraz nadaj jej kształt kiełbasy. To samo zrób z resztą masy.

Włóż ja do lodówki lub zamrażarki, aż zastygnie. Nawiasem mówiąc, kiełbasę czekoladową można przechowywać w zamrażarce przez dość długi czas.

Wyciągnij zamrożoną kiełbasę i pokrój na porcje.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana