Czy da się znaleźć psa, który nie zostawia wszędzie sierści, nie robi bałaganu i ładnie pachnie? Być może wszystkie te cechy u jednego zwierzaka są rzadkością, ale mimo to istnieje kilka ras, które są idealnym wyborem dla osób, które lubią porządek w domu.

Chin japoński

Jest to jedna z najpopularniejszych ras psów w Japonii. Nic w tym dziwnego, ponieważ te psiaki urzekają swoim słodkim pyskiem, kocimi nawykami i spokojną naturą. Ale co ważniejsze, chin japoński jest jednym z tych psów, które starannie dbają o higienę osobistą. Nie potrzebują częstych kąpieli, aby ich sierść była zawsze biała oraz czysta. Psy tej rasy mają bystry umysł i uwielbiają być obok właściciela.

Basenji

Basenji to kolejna idealna rasa dla osób, które cenią sobie porządek w domu. Te psy mają krótka sierść, która wymaga minimalnej pielęgnacji. Ponadto basenji samodzielnie dbają o higienę osobistą podobnie jak koty. Wszystkie te cechy wyjaśniają, dlaczego niektórzy uważają tę rasę za „hipoalergiczną”.

Chow chow

Wielu właścicieli psów tej rasy może powiedzieć, że chow chow nie są zbyt czułe, jednak tę cechę rekompensuje fakt, że wśród dużych psów oni są uważane za jedne z najbardziej schludnych. Te urocze pluszowe misie nie mają psiego zapachu. Spędzają więcej czasu na pielęgnacji własnej sierści niż inne rasy. Ponadto, pomimo puszystej sierści, chow chow nie gubią ja tak bardzo, jak można by się spodziewać.

Popularne wiadomości teraz

Krzysztof Jackowski zdradza prognozę pogody na zimę

Jak żyją teraz pięcioraczki z rodziny Artamkinów, mają już 13 lat

Znany i lubiany aktor z zarzutami. Tomaszowi O. grozi kara pozbawienia wolności

Od piękna do brzydoty! Modelka Linda Evangelista przyznała, że ​​zabieg kosmetyczny ją oszpecił (zdjęcie)

Pudel

Te psy są bardzo inteligentne i łatwe w tresurze. Praktycznie nie gubią sierści i są uważane za zwierzęta „hipoalergiczne”. Dzięki temu są idealnymi zwierzakami dla osób z alergiami lub tych, którzy zbytnio martwią się o sierść na ubraniach i kanapach.

Dalmatyńczyk

Jak się okazuje, psy tej rasy są nie tylko bardzo inteligentne i urocze, ale także bardzo schludne. Ich sierść wydaje się odpychać od siebie brud. Poza tym dalmatyńczyki prawie nie mają psiego zapachu i nie potrzebują częstych kąpieli.

Shiba-inu

Kolejna rasa z Japonii, która dużo czasu poświęca higienie osobistej. Ponadto shiba-inu zazwyczaj nie mają psiego zapachu i wymaga minimalnej pielęgnacji. Jednak ma gęstą puszystą sierść i dwa razy w roku przechodzi linienie.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational