W Czechach grupa dzików przeprowadziła akcję ratunkową, usuwając z klatki dwa młode dzika.

Trzy znaki zodiaku o najsilniejszej intuicji: ich szósty zmysł potrafi zaskoczyć

Wyczyn stada dzików został uchwycony kamerą, a w tym miesiącu grupa naukowców z czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego opublikowała badanie. Naukowcy przeanalizowali niezwykłe zachowanie dzików.

Zdjęcia przedstawiały „ratunkową” grupę ośmiu dzików prowadzonych przez samicę. Ten ostatni zdołał podnieść kłody blokujące klatkę, aby uwolnić dwa małe dziki z pułapki.

„Dwa dziki zostały uwięzione w pułapce na około dwie godziny” – mówi główna autorka badania, Mikaela Masilkova.

Popularne wiadomości teraz

To oczywiście na nic. Gwiazdy, które nie powinny pojawiać się publicznie w legginsach

Krzysztof Jackowski zdradza prognozę pogody na zimę

Jak żyją teraz pięcioraczki z rodziny Artamkinów, mają już 13 lat

"Spałam między łóżkiem taty i jego dziewczyny": Lara Gessler wspomina swoje dzieciństwo z ojcem

Ekipa ratownicza przybyła na miejsce po 2 godzinach i 6 minutach od wejścia młodych do klatki. Cała operacja ratowania potomstwa trwała 29 minut, pierwsza kłoda została usunięta przez samicę już po 6 minutach.

Należy zauważyć, że pułapka została zainstalowana w celach eksperymentalnych na terenie Rezerwatu Narodowego Voderadské Buciny. Naukowcy chcieli dowiedzieć się więcej na temat przemieszczania się dzików, aby określić środki zapobiegające afrykańskiemu pomorowi świń.

Pięć znaków zodiaku czeka na poważne problemy we wrześniu, ale jest szansa na uniknięcie kłopotów

Dwa młode knury weszły do ​​pułapki, aby ucztować na kukurydzy. Po około 15 minutach drzwi klatki zatrzasnęły się, chwytając w pułapkę dwa prosięta.

Później w pobliżu klatki pojawiła się grupa ośmiu dzików, które zaczęły majstrować przy kłodzie blokującej pułapkę.

Kobieta jako pierwsza podniosła kłodę i otworzyła drzwi. Naukowcy nie wiedzą jeszcze, czym właściwie kierowała się samica, ratując młode osobniki.

„Fakt, że sierść samicy zerwała się na połowie zdjęć, świadczy o pobudzeniu fizjologicznym, którego doświadczyła podczas obserwowania bliskich w niebezpieczeństwie. Być może znalazło to również odzwierciedlenie w jej stanie emocjonalnym” – podkreślają naukowcy.

Samica była też bliżej reszty klatki i często patrzyła na „więźniów”. W związku z tym samica postrzegała sytuację jako niebezpieczną lub odczuwała stan emocjonalny schwytanych dzików i postanowiła złagodzić ich stan, autorzy notatki badawczej.

Według ekspertów empatia to jedna z najtrudniejszych emocji, umiejętność akceptowania i dzielenia się uczuciami innych. Ludzie mają empatię zarówno dla innych ludzi, jak i zwierząt. Ale badania pokazują, czy zwierzęta mogą mieć empatię.

Empatia może być dzielona między społecznymi gatunkami zwierząt, które łączą się w grupy, aby przetrwać. Dr James Harris z Johns Hopkins University opisał to zjawisko jako „ewolucyjny mechanizm utrzymywania spójności społecznej”.

Innymi słowy, zwierzęta, których przetrwanie polega na grupie, muszą być bardziej wrażliwe na otaczających je ludzi. Idea współczucia u zwierząt wprowadza zupełnie nowe spojrzenie na naszych czworonożnych przyjaciół, sugerując, że nasze uczucia do nich mogą być wzajemne.

Ponadto zwierzęta mogą naprawdę dbać o członków własnego gatunku. Tę złożoną cechę emocjonalną zaobserwowano u naczelnych, a także u psów, myszy i słoni.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com


 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational