Wybierając pupila, nie można polegać na emocjach lub wyłącznie na wyglądzie psiaka. Konieczne jest zapoznanie się z informacjami na temat tej rasy, aby zrozumieć, z jakimi problemami może zmierzyć się właściciel psa tej rasy. Dzięki temu właściciel będzie gotowy na wiele „niespodzianek” i będzie mógł ocenić swoją gotowość do opieki nad zwierzakiem.

Niektóre osoby jednak wcale nie podchodzą do tej kwestii w sposób odpowiedzialny. W rezultacie taki zwierzak może po prostu trafić na ulicę lub do schroniska. Co ciekawe, są rasy, które ludzie porzucają częściej niż inne. Według portalu PetBreeds na tej liście znalazły się rasy, które najczęściej trafiają do schronisk w USA.

Amerykański pitbulterier

Kilka lat temu psy tej rasy można było spotkać w amerykańskich schroniskach o wiele częściej niż inne, ponieważ wielu ludzi uważało, że pitbulteriery to agresywne psy bojowe, które stanowią duże zagrożenie dla ludzi. Jednak każde zwierzę może stać się niebezpieczne z powodu złego obchodzenia się i niewłaściwej tresury. Teraz opinia o tej rasie zaczyna się powoli zmieniać, bo w rzeczywistości psy tej rasy są bardzo łagodne i oddane swoim właścicielom.

Chihuahua

Chihuahua zyskała dużą popularność ze względu na swój rozmiar i mobilność – przecież taki pies zmieści się nawet do małej torebki. Jednak nie wszyscy właściciele rozumieją, że pies to nie piękny akcesorium, a rasa ta może być bardzo wymagająca pod względem utrzymania. Prawdopodobnie ze względu na pewne trudności w opiece i predyspozycje do niektórych chorób, ta rasa jest również często porzucana, donosi portal Barkpost.

Labrador retriever

Jest to jedna z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych. Ten pies jest uważany za oddanego i niezwykle przyjaznego zwierzaka, ale opieka nad nim może być dość kosztowna pod względem wyżywienia i częstych problemów zdrowotnych.

Popularne wiadomości teraz

Jak żyją teraz pięcioraczki z rodziny Artamkinów, mają już 13 lat

Wielka walka wielkich przyjaciół. Karol Strasburger kontra Stan Borys

Dramatyczna sytuacja ojca Joanny Opozdy. Aktorka wydała oświadczenie

Niektóre z najbardziej niefortunnych decyzji projektowych, które sprawiają, że chce się płakać

Owczarek niemiecki

Psa tej rasy częściej od innych ras można spotkać w szeregach policji. Owczarki niemieckie są bardzo oddane pracy i swojemu mentorowi. Lecz bez odpowiedniej tresury ta cecha może przerodzić się w agresję.

Jamnik

Te psy są zazwyczaj urocze, ciekawskie i bardzo emocjonalne. Pomimo ich charakteru, jamniki mogą być porzucane ze względu na drogie zabiegi lecznicze. Ze względu na długie ciało zwierzę jest narażone na choroby kręgosłupa. Ponadto jamnik ma skłonność do otyłości, zwlaszcza jeśli jego właściciel nie dba o odpowiednią dietę dla swojego psiaka.

Bokser

Te zwierzęta są znane ze swojej zabawnego, czasem lekkomyślnego charakteru i towarzyskości. Zwykle są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ale mogą być bardzo energiczne i chorowite i podatne na alergie i niektóre nowotwory. Właściciele bokserów mogą porzucić swoje psy, ponieważ rachunki za usługi weterynarza mogą być zbyt wysokie.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational