Wybór psa to bardzo odpowiedzialna decyzja. Ważna jest nie tylko odpowiednia socjalizacja zwierzaka, ale także odpowiednie wychowanie i tresura. Ponadto warto wziąć pod uwagę wielkość i potrzeby psa, ponieważ nie każda rasa nadaje się do życia w małym mieszkaniu. Wybraliśmy kilka ras psów, które będą świetnie się czuć nawet w małym mieszkaniu.

Yorkshire Terrier

Ta rasa przychodzi na myśl jako pierwsza przy wyborze psa do małego mieszkania. Yorki mają hipoalergiczną sierść i prawie nigdy nie linieją. Jednak eksperci zauważają, że ta rasa jest dość niezależna, więc mogą wystąpić pewne problemy z jej tresura.

Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier jest nieco większy od Yorka i dużo bardziej energiczny. Psy tej rasy całkiem dobrze czują się w małym mieszkaniu, ale mimo wymagają długich spacerów. Ponadto Jack Russell to rasa myśliwska, co należy wziąć pod uwagę, jeśli w domu są też inne zwierzęta domowe – mogą się ze sobą nie dogadać.

Chihuahua

Zazwyczaj psy tej rasy waza nie więcej niż 2-3 kg. Są jednak bardzo odważni i nie zdają sobie sprawy ze swoich rozmiarów. Psy tej rasy mogą głośno szczekać na ludzi lub inne psy, nawet jeśli ci są znacznie większe od nich, dlatego warto zadbać o ich wychowane.

Popularne wiadomości teraz

Jak żyją teraz pięcioraczki z rodziny Artamkinów, mają już 13 lat

Wielka walka wielkich przyjaciół. Karol Strasburger kontra Stan Borys

"Spałam między łóżkiem taty i jego dziewczyny": Lara Gessler wspomina swoje dzieciństwo z ojcem

Poznajesz chłopca ze zdjęcia? Dziś ma 43 lata i zna go cała Polska

Mops

Psy tej rasy nie przepadają za samotnością, więc jeśli zdecydujesz się na zakup takiego zwierzaka, miej na uwadze, że on nie lubi długo przebywać sam w mieszkaniu. Mopsy dobrze są lekkie w tresurze i są bardzo przywiązane do swojego właściciela.

Pudel

Pudel jest uważany za jedną z najmądrzejszych ras psów. Ponadto te psy są łatwe w tresurze i posłuszne, wiec nadają się do życia nawet w małym mieszkaniu.

Buldog angielski

To jedna z najstarszych ras psów. Buldogi są umiarkowanie aktywne i nie wymagają długich spacerów. Mają spokojny charakter i dobrze dogadują się z dziećmi.

Szpic miniaturowy

Szpice świetnie nadają się do życia w małym mieszkaniu. Są zabawne i energiczne, ale jeśli właściciel wyjaśni zwierzęciu, że teraz nie jest czas na zabawy, szpic spokojnie zaakceptuje to i nie będzie kaprysić.

Grzywacz chiński

Psy tej rasy w ogóle nie potrzebują długich spacerów i mogą cały dzień leżeć na kanapie ze swoim ukochanym właścicielem. Grzywacze chińskie mają spokojny charakter i nie lubią aktywnie spędzać czas.

Coton de Tuléar

Psy tej rasy dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Nie potrzebują długich spacerów, są bystrzy i dobrze czują się w mieszkaniu.

Welsh Corgi

Corgi to inteligentne, energiczne i miłe psy. Ponadto są łatwe w tresurze oraz dobrze dogadują się z dziećmi.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational