Kot jest istota dość krnąbrna i ma traktuje sprawiedliwość na swój sposób. Dlatego może interpretować złe nastawienie osoby w nieoczekiwany dla nas sposób.

Koty domowe na pierwszy rzut oka wydają się być uroczymi i posłusznymi zwierzakami. Jednak te inteligentne zwierzęta dobrze odczytują emocje i intencje właściciela, więc jeśli on odważy się je w jakiś sposób ich skrzywdzić, już nigdy nie zapomną o tym. Ale są rasy, które są szczególnie mściwe, wiec złe nastawienie lub zachowanie wobec nich wiąże się z poważnymi konsekwencjami. W tym artykule chcemy opowiedzieć wam o najbardziej mściwych rasach kotów.

Zanim przejdziemy do listy, zauważamy: koncepcja zemsty u kotów jest nieco inna niż u ludzi. Nie planują długoterminowych „tortur”, ale od razu dają do zrozumienia, że ​​są niezadowoleni – zaraz po tym, jak ktoś ich skrzywdził. A czasami oni po prostu nie rozumieją, czego się od nich wymaga, i reagują na te niezrozumiale dla nich działania najlepiej, jak potrafią.

Sfinks

Zazwyczaj koty rasy Sfinks są czułe i przyjazne. Ponadto charakteryzują się dużą inteligencją. Warto jednak pamiętać, że przedstawiciele tej rasy są nie tylko bardzo mądrzy, ale także spostrzegawczy, pomysłowy i ostrożny. Jednocześnie wyraźnie przestrzegają hierarchii, co oznacza, że ​​on od razu daje do zrozumienia właścicielowi, kto rządzi w tym domu.

Obecność wszystkich tych cech pozwala sfinksom odpowiednio reagować na zachowanie właściciela. Jeśli on krzyczy na Sfinksa, może okazywać agresję lub postrzegać go jako źródło niebezpieczeństwa i strachu, chowając się, gdy się pojawi.

Popularne wiadomości teraz

To oczywiście na nic. Gwiazdy, które nie powinny pojawiać się publicznie w legginsach

"Spałam między łóżkiem taty i jego dziewczyny": Lara Gessler wspomina swoje dzieciństwo z ojcem

Poznajesz chłopca ze zdjęcia? Dziś ma 43 lata i zna go cała Polska

Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka odkrywa prawdziwe oblicze Ewy Krawczyk. Rzuciła nowe fakty w sprawie testamentu

Na ogół sfinksy nie są agresywne, jednak jeśli przestraszy ich głośny dźwięk lub szczekanie psa, mogą podrapać właściciela pazurami, ale bez złych intencji.

Kot syjamski

Kiedy chodzi o rasę syjamską, najczęściej wszyscy skupiają swoją uwagę na niezwykłym kolorze ich sierści i pięknych niebieskich oczach. Jednak to zwierzę częściej niż inne pojawia się na liście „najbardziej mściwych” i „najbardziej agresywnych” kotów. Kot syjamski nie jest odpowiednim zwierzakiem dla osób, które lubią przytulać zwierzęta lub dokuczać im. Koty syjamskie są inteligentne, zabawne i czułe w stosunku do swojego właściciela. Ale jednocześnie wyróżniają się rzadką niezależnością i nie tolerują jakichkolwiek ograniczeń. Jeśli uderzysz takiego kota, okażesz wobec niego agresję lub ciągle obrażać go, nie wybaczy takiej postawy i zacznie odpowiadać w ten sam sposób. Kot syjamski może rzucić się na plecy, ugryźć za nogę, a nawet rzucić się z pazurami na twarz. W kapciach lub na łóżku właściciel może czekać na „zemstę” w postaci kałuży lub kupy. Cóż, nic dziwnego, że ta rasa jest uważana za jedną z najbardziej mściwych.

Kot syjamski często trafia na listy „najbardziej agresywnych ras kotów”

Kot brytyjski krótkowłosy

Koty brytyjskie krótkowłose są inteligentne i błyskawicznie odczytują emocje i nastroje właściciela. Zazwyczaj są czułe i bardzo przywiązują się do swojego właściciela, ale jeśli zacznie okazywać agresję, krzyczeć lub kopać go, to kociak natychmiast pokaże swój charakter. Taka osoba naraża się na zadrapanie lub znalezienie kałuży w najbardziej nieodpowiednim miejscu. W ten sposób kot brytyjski krótkowłosy reaguje na negatywne zachowanie właściciela i daje do zrozumienia, że ​​jest przestraszony i nie rozumie, czego się od niego chce.

Dragon li

Ta rasa o egzotycznej nazwie została zarejestrowana w Chinach w 2010 roku, choć odniesienia do niej są o wiele starsze. Uważa się, że została uzyskana dzięki udomowieniu dzikiego kota górskiego.

Przez lata życia z człowiekiem te koty zadomowiły się w przestrzeni mieszkań i domów, dlatego tak naprawdę nie potrzebują spacerów po ulicy. Wyróżnia je spokojny charakter, ale czasami nie mają nic przeciwko aktywnej zabawie. Te koty nie pozwalają małym dzieciom zbliżać się do nich, ponieważ chwytanie i inne przejawy emocji dla tych kotów, delikatnie mówiąc, są nieprzyjemne.

Ta rasa nie bez powodu jest uważana za mściwą. Jeśli ktoś obrazi ich, zaczną się bronić i mogą ugryźć lub podrapać.

Savannah to kot domowy o dzikim temperamencie

Opis tej rasy mieści się w dwóch słowach – miniaturowy lampart. Te egzotyczne i drogie koty są naprawdę bardzo niezwykłe i krnąbrne. Dzikość, którą odziedziczyli po przodkach, nigdzie nie zniknęła, mimo że te koty mieszkają z ludźmi od ponad dekady.

Kot Savannah jest bardzo przywiązany do swojego właściciela, kocha go i nigdy celowo nie skrzywdzi. Ale wobec innych członków rodziny i obcych ludzi, ten kot raczej nie będzie przyjazny. Może zaatakować gościa, który im się nie spodobał, a nawet poważnie go zranić. Z tego powodu te koty nie nadają się dla rodzin, w których są małe dzieci, które rzadko zachowują spokojnie, i ciągle próbują dotknąć kota, pociągnąć za ogon lub włożyć palec mu w oko.

Sawanny bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, ale są niebezpieczne dla obcych ludzi, ponieważ mogą ugryźć ich lub podrapać

Powody, dla których koty najczęściej „mszczą się” na ludziach:

  • Brak uwagi. Jeśli zwierzę, które bardzo kocha swojego właściciela, pozostaje przez długi czas samo lub nie otrzymuje od człowieka wystarczającej czułości, może dać to do zrozumienia, pozostawiając kałuże lub kupę na łóżku, lub w butach.

  • Strach i stres. Przestraszony lub niespokojny kot może używać pazurów, krzyczeć w nocy lub biegać po domu. Gdy pojawiają się nieznajomi, zwierzę jest w stanie oznakować ich buty jako zemstę.

  • Choroba. Jeśli zwierzę złe się czuje, jego zachowanie może się zmienić: z czułego i miłego kota zamienia się w ostrożną, a nawet agresywną istotę, nie pozwalając nikomu podejść do niego lub może ugryźć osobę, która dotknęła bolące miejsce. W takim przypadku kota warto natychmiast zabrać do weterynarza.

W każdym razie warto pamiętać, że zwierzę nigdy nie zacznie bez powodu okazywać złości wobec właściciela, i w takich sytuacjach nie warto go karać, ale spróbować dowiedzieć się, co sprowokowało takie zachowanie i rozwiązać problem.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational