Niektóre ludzie uważają, że kotów nie warto szkolić. Ale kota można wyszkolić, chociaż zajmie to zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku psów. Koty są bardzo niezależnymi zwierzakami, dlatego nie słucha właściciela, nawet jeśli on ma w ręku jakiś smakołyk. Istnieje jednak kilka ras kotów, które są znacznie bardziej podatne na tresurę niż inne.

Kot syjamski

To jedna z najmądrzejszych ras. Jej przedstawiciele wiedzą, jak otworzyć drzwi, znaleźć to, co jest im potrzebne i schować się tak, aby nikt ich nie znalazł. Niektórzy uważają, ze koty syjamskie są zazdrosne i wściekłe, ale w rzeczywistości kociak po prostu przywiązuje się tylko do jednej osoby. Będzie ufać swojemu ukochanemu właścicielowi bezwzględnie, ale ten musi poświęcać mu wystarczająco dużo czasu, w przeciwnym razie zwierzak znajdzie dla siebie inną rozrywkę.

Kot abisyński

Te piękne i pełne wdzięku zwierzęta mogą z łatwością nauczyć się różnych komend, np. trzymać rzeczy w łapach i chodzić na smyczy. Są bardzo mądre i potrafią samodzielnie czegoś się nauczyć, ponieważ zawsze uważnie obserwują, jak zachowuje się ich właściciel. Chociaż koty abisyńskie łatwo poddają tresurze, nadal są pełne energii, przez co trudno za nimi nadążyć.

Kot bengalski

Chociaż te kociaki wyglądają jak ich dziki krewniak, są dość czułe i wesołe. Czasami kot bengalski może zachowywać się niegrzecznie, dzięki czemu zyskał reputację agresora. Koty bengalskie uwielbiają bawić się w aportowanie i mogą nauczyć się prawie każdej komenda, jeśli ona wydaje się im zabawna. W przeciwieństwie do innych ras kotów kochają wodę i mogą samodzielnie odkręcić kran i bawić się w zlewie.

Popularne wiadomości teraz

Edyta Górniak nawołuje do robienia zapasów. Po co? Pokazała nagranie, które zdradza wszystko

W wieku 70 lat odszedł ceniony aktor Krzysztof Kiersznowski

Zupełnie inna osoba. Gwiazdy, którym pomogła operacja plastyczna

Inteligencję można uzyskać tylko od matki. Rewelacyjny wniosek genetyków

Maine Coon

Maine Coon imponuje nie tylko swoim rozmiarem i puszystym ogonem, ale także niezależnym charakterem i sprytnością. Te urocze olbrzymy uwielbiają uczyć się i bardzo szybko uczą się nowych rzeczy. Ale przede wszystkim uwielbiają bawić się piłką i chrupiącym papierem.

Kot amerykański krótkowłosy

Te koty są szczególnie popularne wśród reklamodawców właśnie ze względu na ich zdolność do szybkiego uczenia się różnych komend. Zwierzęta te mają spokojny charakter, nie są leniwe, ale tez niezbyt aktywne. Ponadto nie potrzebują wiele uwagi i dobrze przystosowują się do różnych sytuacji.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana