Jeśli wybierasz kota nie ze schroniska, koniecznie warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi różnych ras i wybrać ta, która ci najbardziej się podoba. Powinieneś również zwrócić szczególną uwagę na cechy charakteru właściwe temu lub innemu gatunkowi. Niektórych rasy po prostu nie nadają się do małego mieszkania lub rodzin z małymi dziećmi.

Kot orientalny

To jest bardzo czuły kot, który szybko przywiązuje się do swojego właściciela. To mała wersja dzikiego kota, co widać po jego charakterze – koty orientalne wolą aktywny tryb życia. Są bardzo towarzyskimi kotami, dlatego brak uwagi może być dla nich nie do zniesienia. Co więcej, mogą zrobić się bardzo mściwe z tego powodu.

Kurylski bobtail

Te koty o nietypowym wyglądzie i krótkim ogonie są bardzo urocze, ale ze względu na swoją sylwetkę doświadczają wielu problemów zdrowotnych. Przednie łapki tego kociaka są krótsze niż tylne, więc wydaje się, że kot ciągle się kłania. Dlatego takie koty mają skłonność do kontuzji pleców – wystarczy jeden nieostrożny krok. Takie kontuzje mogą prowadzić do całkowitego lub częściowego paraliżu.

Maine Coon

Rasa ta jest uważana za jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych wśród „miłośników kotów” na całym świecie. Ma jednak pewne cechy, z powodu których przed zakupem zalecamy poważnie się zastanowić nad swoim wyborem. Maine Coon to jedna z największych ras kotów, więc taki zwierzak potrzebuje dość dużego, przestronnego mieszkania. Nie warto kupować Maine Coon, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu. Taki kot potrzebuje dużej tacy i specjalnej, bogatej diety, w szczególności co najmniej 150 gramów wołowiny dziennie.

Popularne wiadomości teraz

Edyta z programu "Królowe życia" jest nie do poznania

Wszędzie panuje zieleń: Agnieszka Kaczorowska pokazała pokój córki Gabrysi

Agnieszka Włodarczyk pokazała swoje apartamenty w Hiszpanii: aktorka chwali się wrażeniami z podróży

Edyta Górniak nawołuje do robienia zapasów. Po co? Pokazała nagranie, które zdradza wszystko

Sfinks kanadyjski

Są to dość czułe koty. Różnią się od innych ras tym, że się pocą. Dlatego sfinksy należy kąpać przynajmniej raz w tygodniu, a także codziennie wycierać ciepłą wilgotną szmatką lub serwetką, w przeciwnym razie na meblach mogą pozostawać ślady. Łyse koty nie mają sierści, wiec najmniejszy przeciąg może spowodować przeziębienie. Jeśli masz takiego kota, zadbaj o szczelne okna i podłogę, aby mu zawsze było ciepło. Należy również zauważyć, że dieta Sfinksów powinna być, podobnie jak w przypadku Maine Coonów, bogata i koniecznie zawierać mięso.

Kot bengalski

Jest to mieszanka kota domowego i azjatyckiego kota lamparta. Jego charakter jest odpowiedni, dlatego zaleca się sprawdzenie rodowodu kota – co najmniej cztery pokolenia kotów domowych powinny oddzielić go od dzikiego przodka. W przeciwnym razie skończysz z dziką i często niekontrolowaną bestią. Koty bengalskie uwielbiają nie tylko „rozmawiać”, ale także oznaczać terytorium. Ponadto są bardzo sprytne i szybko uczą się otwierać szuflady, a nawet lodówkę.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana