Obecność roślin doniczkowych w pokoju dziecięcym jest jak najbardziej zalecana, ponieważ rośliny pochłaniają kurz, oczyszczają powietrze, wypełniają pomieszczenie przyjemnym zapachem i mają właściwości lecznicze. Oto pięć najbardziej bezpiecznych dla dzieciaków roślin doniczkowych.

Drzewko cytrynowe

Liście drzewka cytrynowego wydzielają olejki eteryczne o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i wypełniają powietrze świeżością i czystością. Nie mają wyraźnego zapachu, dzięki czemu dziecko praktycznie nie odczuwa obecności drzewka w pokoju.

Hibiskus

Inna nazwa tej rośliny to „róża chińska”. Może osiągnąć wysokość do 2 metrów, dlatego lepiej umieścić ją w pokoju dziecięcym „w młodym wieku”. Hibiskus jest bezpieczny dla dzieci, nie ma ostrego zapachu, oraz bardzo pięknie kwitnie na różowo, bordo i żółto.

Zielistka

Roślina ta oczyszcza powietrze, wchłaniając szkodliwe substancje niczym gąbka, oraz produkuje czysty tlen. Co więcej, nawet jeśli dziecko nagle zechce spróbować ten uroczy krzak, nic mu się nie stanie.

Fiolek

Ta roślina stworzy w dziecięcym pokoju wyjątkową atmosferę komfortu, zachwycając otaczających swoimi małymi, ale uroczymi kwiatami i delikatnymi w dotyku liśćmi. Ponadto roślina ta jest całkowicie bezpieczna nawet dla małych dzieciaków.

Popularne wiadomości teraz

Marta Manowska i Rafał Brzozowski są parą? Nie ma wątpliwości

Ewa Farna w szczerym wyznaniu o odejściu męża "Jeżeli on jest szczęśliwszy to ja też będę szczęśliwa"

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Cyprysik

Ta zielona roślina podoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Cyprysik ma właściwości antybakteryjne, oczyszcza powietrze, a także, podobnie jak odkurzacz, zasysa kurz. Należy jednak pamiętać, że roślina ta potrzebuje regularnego mycia.

Rośliny te można wykorzystać do dekoracji nie tylko sypialni czy przedpokoju, ale także łazienek. Zazwyczaj ich wilgotne i ciepłe środowisko zapewnia idealne warunki dla tych roślin. Należy jednak pamiętać, że nie każdy gatunek toleruje takie warunki.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana