Wszystkie psy używają komunikacji werbalnej, lecz niektóre z nich są bardziej gadatliwe niż inne. Eksperci wymienili dziesięć ras psów, które uwielbiają rozmawiać ze swoim właścicielami bardziej niż inne.

 1. Husky syberyjski. Ponieważ husky są przyzwyczajone do pracy w sforze, naturalna jest dla nich potrzeba używania głosu do komunikowania się z krewnymi. Jeżeli chodzi o komunikacje z ludźmi, husky zazwyczaj wyją i śpiewają. Właściciel husky może być pewien, że jego pupil zgłosi mu swój problem.

 2. Beagle. Kolejny gadatliwy pies. Często wyraża swoje emocje skowytem, ​​który różni się od zwykłego swoją głębokością i długością. W ten sposób przyciągają uwagę właścicieli, lub na odwrót odstraszają obcych.

 3. Sznaucer miniaturowy. Te zarozumiałe psy uwielbiają szczekać na wszystko, co stanie im na drodze. Jednak przy odpowiednim wychowaniu stają się przytulankami, które będą „rozmawiać” z właścicielem tylko w razie potrzeby.

 4. Yorkshire terier. Podobnie jak inne teriery, Yorki nie uciekają przed wrogiem. To odważne zwierzęta, które rzadko się wycofują. Jednak ze względu na ich nieustanne szczekanie, za pomocą którego wyrażają swoje emocje, psy te mogą bardzo denerwować właściciela i wszystkich wokół.

  Popularne wiadomości teraz

  Podobna do taty czy mamy? Aktorka Tamara Arciuch pokazała swoją córkę

  68-letnia kobieta zaśpiewała stary hit, więc sędziowie wyskoczyli ze swoich miejsc

  Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

  Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

 5. Chihuahua. Kolejny pies, który nie chce zostać zapomniany. Chihuahua są bardzo aktywne i gadatliwe. Ale jeśli ten pies zostanie odpowiednio wychowany, może wyrosnąć na inteligentnego i oddanego zwierzaka, zawsze gotowego do tego, aby chronić swoją rodzinę.

 6. Owczarek australijski. W DNA tych psów jest wypasanie i kontrolowanie innych zwierząt. W tym celu używają szczekania. Jeśli pasterz nie jest w stanie wykonywać swoich bezpośrednich obowiązków, nie należy się dziwić, gdy zacznie ciężko pracować (czyli szczekać) w domu.

 7. Basset hound. Te psy nie lubią być same i nie tolerują rozłąki z właścicielem. Lubią być w centrum uwagi, więc pozostawione same sobie będą głośno protestować.

 8. Jamnik. Dawniej jamniki były używane do polowania na króliki i borsuki, co wyjaśnia ich nieustraszoność. Jednak każdy, kto zna tę rasę, wie, że jamnik często ma coś do powiedzenia. Utrzymanie tej natrętności pod kontrolą wymaga od właściciela cierpliwości i wytrwałości.

 9. Pomeranian. Energiczni szpice miniaturowe potrzebują ciągłej aktywności. Uwielbiają się bawić, biegać i przytulać. I niezależnie od tego, czy ktoś chce poznać jego opinię, czy nie, zawsze jest gotów ją wyrazić.

 10. Owczarek niemiecki. To jest niebezpieczne połączenie wysokiej inteligencji i energii. Jeśli nie tresować je codziennie, na pewno zaczną wyrażać swoje oburzenie właścicielowi.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

 2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

 3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

 4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

 5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana