Porównywanie psów i kotów jest jak porównywanie jabłek i pomarańczy. To zupełnie inne gatunki, piękne w swojej wyjątkowości. Generalnie jednak koty są bardzo samowystarczalnymi zwierzętami. Przez większość czasu drzemią, czasem bawią się i dramatycznie miauczą. Z drugiej strony są rasy psów, które zachowują się bardzo podobnie do kotów: leżą leniwie na słoneczku i obserwują właścicieli, by niczego nie przegapić. Jeśli chcesz mieć ciekawskiego, ale niezależnego i nieco leniwego zwierzaka, zalecamy zwrócić uwagę na wymienione poniżej rasy psów.

Chart afgański

To eleganckie psy, które uwielbiają spędzać czas ze sobą. Chociaż są niesamowicie dobroduszni, są też całkiem niezależni. Charty nie lubią uczyć komend, wolą leżeć niż biegać i generalnie nikt ich nie obchodzi, dopóki ktoś się nie odezwie do nich. Jednak szczenięta tej rasy są bardzo aktywne. Podobnie jak koty przeskakują przez małe płoty, więc najlepiej odpowiednio urządzić mieszkanie.

Amerykański bezwłosy terier

Te psy są czułymi, ciekawskimi zwierzętami, które uwielbiają się bawić, ale nigdy nie przegapią chwili na zwinięcie się w kłębek, aby zrobić drzemkę. Potrzebują tylko pary spacerów dziennie, aby być w dobrej kondycji. Eksperci zalecają smarować te psy kremem przeciwsłonecznym dla zwierząt, aby chronić je przed oparzeniami.

Basenji

Basenji emanuje pewnością siebie i świadomością. Podobnie jak koty, dbają o swoje otoczenie i potrafią rzucić wszystko, by gonić potencjalną zdobycz, np. koty. Jak wiecie, Basenji nigdy nie szczeka i ma krótką, nie wymagającą specjalnej pielęgnacji sierść. Inną cechą psów tej rasy jest ich niechęć do tresury.

Basset hound

Ten uparty pies będzie stale wymyślał nowe sposoby ignorowania wszystkich próśb właściciela. Basset Hounds są jednak jednymi z najbardziej leniwych psów, dopóki nie złapią zapachu czegoś, na co chciałyby upolować. Urocze Bassety dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami.

Popularne wiadomości teraz

Uczestnik programu "Jeden z dziesięciu" swoją zapowiedzią wywołał niemałe poruszenie

Paulla wyznała prawdę o ciąży. Takich słów nikt się nie spodziewał

Iza Małysz udostępniła zdjęcie z mamą. Fani nie mogą się nadziwić, jak młodo wygląda kobieta

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku

Bedlington terrier

Bedlington Terriery to stosunkowo rzadka rasa psów, pochodząca z Northumberland w Anglii. Oddani przyjaciele, którzy nie linieją. Choć rzadko obdarzają swojego właściciela czułością, jeśli w ciągu dnia pozwolą im się bawić na podwórku, w nocy z radością będą słodko spać obok właściciela.

Chihuahua

Te małe psiaki są bardzo uparte. Tresura jest kluczem do ustanowienia podstawowych zasad w relacjach między psem a właścicielem. Właściciele tego psa powinni być przygotowani do posłuszeństwa i zabrania go ze sobą dosłownie wszędzie.

Chow chow

Te futrzane zwierzaki muszą mieć własną przestrzeń tak jak koty. Ponadto chow chow są dość tajemniczymi zwierzętami. Są to kochające i oddane psy, które za wszelką cenę chronią swoją rodzinę. Z drugiej strony są poważne i powściągliwe i nie nadają się dla rodzin z dziećmi lub innymi zwierzętami. Eksperci zalecają, aby nie przedstawiać ich dużej liczbie osób jednocześnie, w przeciwnym razie "włącza" tryb strażnika.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana