Bardzo często nerwowy charakter kojarzy się głównie z małymi rasami psów, ale w rzeczywistości niepokój może wystąpić u wszystkich zwierząt, niezależnie od ich wielkości i rasy. Co prawda, niektóre rasy mają większą skłonność do odczuwania niepokoju.

Wyniki kilku badań wykazali, że wiele zachowań właściwych określonym rasom jest częścią ich kodu genetycznego. Co więcej, okazuje się, ze większa skłonność do odczuwania niepokoju mają bardzo inteligentne i aktywne psy.

Border collie

Według American Kennel Club najbardziej niespokojną rasą psów jest Border Collie. To zwierzę lubi uprawiać sport oraz ma ekstremalną potrzebę codziennych ćwiczeń. Co więcej, Border collie jest uznawana za najmądrzejszą rasę ze wszystkich ras psów. Dlatego jej mózg również potrzebuje regularnych ćwiczeń, w przeciwnym razie pies się znudzi i zacznie robić bałagan.

Aby zwierzę pozostało zdrowe psychicznie, potrzebuje codziennego celu. Cotygodniowe spacery po okolicy lub poza miastem nie wystarczy dla tego psa. W przypadku braku niezbędnej aktywności fizycznej i psychicznej border collie zaczyna bardzo się martwic i stresować. Prowadzi to do destrukcyjnych zachowań.

Popularne wiadomości teraz

Uczestnik programu "Jeden z dziesięciu" swoją zapowiedzią wywołał niemałe poruszenie

Wszędzie panuje zieleń: Agnieszka Kaczorowska pokazała pokój córki Gabrysi

Paulla wyznała prawdę o ciąży. Takich słów nikt się nie spodziewał

Iza Małysz udostępniła zdjęcie z mamą. Fani nie mogą się nadziwić, jak młodo wygląda kobieta

Labrador retriever

Kolejna niespokojna rasa psów to Labrador retriever. Kiedy te zwierzęta nie mają wystarczającej ilości ruchu, również zaczynają bardzo się martwic, co znajduje odzwierciedlenie w ich zachowaniu. W tym przypadku mówimy nie tylko o aktywności fizycznej, ale także o aktywności mózgu. Dlatego Labrador retriever są uważane za najlepsze psy przewodniki dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Husky

Psy rasy Husky również są uważane za jedna z najbardziej niespokojnych psów. Rasa ta jest bardzo aktywna, wiec będzie idealnym partnerem dla osób, które regularnie uprawiają sport. Husky wymaga mniej ćwiczeń niż Border Collie i Labrador, ale ten pies również musi być dobrze wyszkolony. Bez odpowiedniej uwagi pies może bardzo się stresować.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana