Piękna roślina w przedpokoju potrafi ożywić każde mieszkanie. Mimo tego, że ten pokój nie jest najbardziej odpowiedni dla roślinności, niektórzy przedstawiciele flory mogą całkiem dobrze się tam czuć. Są to głównie gatunki, które tolerują cień, a nawet przeciągi.

Soleirolia rozesłana

Roślina ta przypomina jasnozieloną kulę z mnóstwa drobnych liści. Na pewno od razu przyciągnie uwagę gości. Ta roślina nie lubi światła słonecznego, dobrze czuje się w półcieniu i pod lampą. Ponadto nie boi się przeciągów, ale powinna być trzymana z dala od grzejników. Musi być podlewana na czas, a czasem spryskiwana woda z butelki z rozpylaczem.

Sansevieria cylindryczna

Niezwykły wygląd tej rośliny sprawi, że goście na pewno zapytają, co to jest za cud. Sansevieria cylindryczna nie jest kapryśna – wystarczy podlewać ja co kilka tygodni. Trudno wiec zaprzeczyć, że ​​roślina ta jest dość bezpretensjonalna. Ponadto toleruje ekstremalne temperatury i przeciągi. Zwykła sansevieria nadaje się również do przedpokoju, ponieważ potrafi wytrzymać każde warunki.

Aspidistra

Aspidistra toleruje średnie i słabe oświetlenie, oraz tworzy bardzo przyjazną i ciepłą atmosferę w domu. Ta roślina jest łatwa w pielęgnacji i nie umrze, nawet jeśli zapomnisz podlać ja na czas. Jednak dla lepszego rozwoju aspidistry należy podlewać ja co 1-2 tygodnie.

Monstera

Tropikalna roślina, która również toleruje słabe oświetlenie. Najlepiej jednak umieścić ja tam, gdzie jednak dociera światło słoneczne. Toleruje przeciągi, ale musisz dbać o regularne podlewanie i nawożenie.

Popularne wiadomości teraz

Odważna kobieta! 41-letnia rodząca kobieta sama pojechała rowerze do porowódki. Niewielu by się na to zgodziło

Katarzyna Dowbor pokazała w sieci zdjęcie z mamą. Seniorka jest w świetnej kondycji

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Nietypowa uwaga w dzienniczku ucznia i niespodziewana odpowiedź mamy. Takiej reakcji na słowa katechety nikt się nie spodziewał

Rapis

Roślina ta należy do rodziny arekowatych i ze względu na swój przepych wygląda imponująco w kazdym pomieszczeniu. Jest dość bezpretensjonalna, uwielbia wietrzenie, ale lepiej chronić ja przed przeciągami. Rapis należy podlewać 1-2 razy w tygodniu i nawozić wiosną i jesienią. Niskie gatunki mogą dorastać do 1,5 metra, a wysokie – do 3 metrów wysokości.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana