Naukowcy twierdzą, że na percepcję kolorów wpływa wiele czynników, w tym budowa oka ludzkiego.

Zgodnie z obserwacjami astronomicznymi Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach długości fal i kolorów. Promieniowanie jest również rejestrowane we wszystkich częściach widma elektromagnetycznego, z wyjątkiem promieni gamma, pisze Science Focus.

Promieniowanie szczytowe służy do określania temperatury powierzchni Słońca. Jednocześnie szczytowa długość fali w widmie jest zwykle odpowiedzialna za widzialny kolor obiektu. Na przykład chłodne gwiazdy wydają się czerwone, gorętsze gwiazdy wydają się niebieskie i pomarańczowe, a gwiazdy o średniej temperaturze są żółte i białe.

W przypadku Słońca widmo osiąga szczyty na długości fali, która widzimy jako kolor zielony. Mimo to Słońce mocno emituje również we wszystkich innych widocznych kolorach, od czerwonego do niebieskiego. Receptory oka ludzkiego mówią mózgowi, że każdy receptor koloru jest w pełni nasycony. Następnie mózg łączy wszystkie odbierane sygnały w jeden kolor – biały.

Popularne wiadomości teraz

Odważna kobieta! 41-letnia rodząca kobieta sama pojechała rowerze do porowódki. Niewielu by się na to zgodziło

Świąteczny test na spostrzegawczość, z którym mało kto sobie radzi. Wymaga sprawnego oka

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Dlaczego więc nam się wydaje, że słońce jest żółte? Odpowiedz tkwi w atmosferze naszej planety, która bardziej rozprasza światło niebieskie niż czerwone. Ten niewielki deficyt błękitu nadaje słońcu żółty odcień.

Podczas wschodów i zachodów słońca kolor niebieski, który zabarwia Słońce na głęboką czerwień lub pomarańcz, jeszcze bardziej się rozprasza.

Grawitacja wytwarza ogromne ciśnienie w jądrze Słońca, a temperatura może osiągnąć 15 milionów stopni Celsjusza. W tak ekstremalnym środowisku atomy wodoru tworzą hel, który nazywa się fuzją jądrową.

Dolna warstwa atmosfery słonecznej nazywana jest fotosferą, a jej temperatura wynosi około 5500 stopni Celsjusza. Tutaj promieniowanie słoneczne jest definiowane jako światło widzialne.

Następna jest chromosfera, która jest nieco chłodniejsza – 4320 stopni Celsjusza.

Natomiast temperatura w koronie słonecznej może gwałtownie wzrosnąć: według NASA ona może wahać się od 1 miliona stopni do 10 milionów stopni Celsjusza.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana