Ogrodnicy uprawiają gigantyczne ziemniaki, dynie i kapustę. Chodzi o takich ogrodowych gigantów, o których dziś wam opowiemy.

Kobieta urodziła troje dzieci w ciągu 10 miesięcy. Jak to jest możliwe

Grejpfrut

W 2019 roku małżonkowie Myers wychowali grejpfruta, który ważył jak noworodek – 3 kg 200 g.

Popularne wiadomości teraz

Marta Manowska i Rafał Brzozowski są parą? Nie ma wątpliwości

Podobna do taty czy mamy? Aktorka Tamara Arciuch pokazała swoją córkę

68-letnia kobieta zaśpiewała stary hit, więc sędziowie wyskoczyli ze swoich miejsc

Ewa Farna w szczerym wyznaniu o odejściu męża "Jeżeli on jest szczęśliwszy to ja też będę szczęśliwa"

Cukinia

Rolnik o imieniu Philip w ciągu zaledwie 6 tygodni wyhodował cukinię o długości 1,5 metra i wadze 68 kg. Według rolnika wynika to z jego specjalnej metody w postaci zapylenia krzyżowego.

Truskawka

Największa truskawka ważąca 250 g została wyhodowana w Japonii i należy do odmiany Amal. Odmiana ta jest szczególnie popularna w Japonii i na Tajwanie, gdzie z tej truskawki przygotowywanych jest wiele dań i deserów.

Ziemniak

Peter Glazebrook to angielski ogrodnik, który często zajmuje pierwsze miejsca w konkursach warzywnych. O jego ogromnej cebuli rozmawialiśmy kilka lat temu w tym artykule, a teraz chcemy pokazać ziemniaka ważącego 3,8 kg - większego na świecie jeszcze nie ma.

Po wypadku i udarze, natychmiast jeździła na łyżwach: jak Yvonne Dowlen wyzdrowiała w wieku 87

Jabłko

Chiński rolnik od 15 lat jest rekordzistą w uprawie największego jabłka. Jego czerwony olbrzym ważący 1,8 kg nie przewyższył jeszcze żadnego innego jabłka.

Por

Prawie 11 kg por ustanowił nowy rekord na 2018 rok. Został wychowany przez Anglika Paula Rochestera. Nawiasem mówiąc, on i Peter Glazebrook, o którym pisaliśmy powyżej, są zagorzałymi rywalami w konkursach warzywnych.

Awokado

Dzięki swojej oleistej konsystencji ten owoc jest uwielbiany przez wiele osób. Początkowo wywodzi się z Ameryki Łacińskiej, ale potem zaczęto ją uprawiać na innych kontynentach, gdzie pozwala na to klimat. Jednak Australia zdecydowała się skrzyżować dwie odmiany awokado z zachodnich Indii i Gwatemali. W rezultacie otrzymali ogromne korzyści. W ostatnich latach Australijczycy obsadzili kilka pól nową hybrydą awokado i uprawiają gigantyczne owoce, które są sprzedawane w lokalnych supermarketach.

Kalafior

Ten rekord ponownie należy do Anglika Glazebrook, który wyhodował warzywo o 27 kg! Melon 30-funtowy melon ustanowił rekord świata w 2019 roku dzięki wysiłkom Amerykanina Williama McCaslina.

Marchewka

Ta historia jest szczególnie interesująca, ponieważ w przeciwieństwie do innych zapalonych cudownych ogrodników warzywnych, Chris Qualley nie zamierzał uprawiać największych marchewek na świecie. Ale tak się złożyło, że sama 7-kilogramowa marchewka wyrosła w jego ogrodzie, co przyniosło wiele niespodzianek i rekord świata!

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana