Nie od dziś barwy ciekawią naukowców. Dzięki licznym badaniom i obserwacjom wiemy już, że kolor zielony uspokaja i wycisza, dlatego właśnie ten kolor często pojawia się w ośrodkach zdrowia czy przestrzeniach publicznych. Z kolei kolor czerwony ma działanie wręcz odwrotnie - pobudza i zwiększa u nas poziom adrenaliny. Stąd tą barwę znajdziemy częściej w pubach czy klubach. Natomiast kolor pomarańczowy jest uważany za barwę, która pobudza apetyt, stąd jego częste zastosowanie w restauracjach.

Jednak oprócz emocji, które mogą wywołać u nas kolory, wiadomo też, że to, jaki kolor lubimy i przykładowo - zastosujemy go w naszym mieszkaniu, wiele może powiedzieć o naszej osobowości.

Zatem usiądź wygodnie i zastanów się jaki kolor dominuje w twoim mieszkaniu, lub jakiego koloru jest glówne pomieszczenie w nim, czyli salon lub sypialnia. Odczytaj potem z listy barw, co to mówi o tobie.

Na zdjęciu ukryta panda. Czy dasz radę ją odnaleźć? Tylko nielicznym się to udaje

Co kolor ścian w mieszkaniu mówi o Tobie?

Fiolet

Jest kolorem ścierających się przeciwieństw. Z jednej strony wskazuje na ogromną wielkoduszność i uczuciowość, z drugiej na potrzebę dominacji i władzy. Barwa ta symbolizuje również ogromne zainteresowanie sferą duchową, kontemplacją i… luksusem. Prawdopodobnie jesteś więc osobą niezwykle skomplikowaną wewnętrznie, która wciąż szuka dla siebie właściwej drogi.

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna zapytał swoją papugę czy go kocha. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Musisz być z nimi ostrożny: TOP 4 najbardziej odważnych i zuchwałych kobiet według znaku zodiaku

Anna Mucha w odważnym stroju. Aktorka pokazała się w "stroju Ewy", wszyscy są zachwyceni krągłościami

Jaką jesteś osobowością? Przejdź test, aby dowiedzieć się o tym

Żółty

Nieważne w jakiej części świata żyjesz, żółty wszędzie i zawsze kojarzy się ze słońcem. A słoneczny kolor odzwierciedla słoneczną osobowość. Malując ściany farbą w tak radosnym odcieniu chcemy, choćby podświadomie, by nasi goście postrzegali nas jako wesołych i szczęśliwych. Nasycone warianty wskazują na ekstrawertyka, kogoś, kto szuka w życiu dreszczyku emocji.

Pomarańcz

Symbolizuje dążenie do osiągnięcia celu. Zwolennicy tej barwy są kompetentni, zorganizowani i bardzo aktywni. Uwielbiają porządek, bo chaos ich blokuje i męczy. Potrafią dużo z siebie dać, ale tyle samo oczekują od innych. W swoim pozytywnym podejściu do świata i niespożytej energii są niezrównani. Świetnie sprawdzają się w czynnościach, wymagających dużych zdolności organizacyjnych.

Anna Kalczyńska ma dom jak z bajki. Inne gwiazdy mogą jej pozazdrościć willi z ogrodem

Błękit

Sprzyja skupieniu i koncentracji. Jeśli lubisz ten kolor, prawdopodobnie masz bardzo analityczny i równocześnie kreatywny umysł. Interesujesz się muzyką, literaturą bądź sztuką. Masz potrzebę zrobienia czegoś ważnego i pożytecznego, chcesz, aby inni cię szanowali i doceniali. Budzisz w swoim otoczeniu podziw, bo jak mało kto – zawsze znajdujesz rozwiązania najtrudniejszych sytuacji.

Brąz

Symbolizuje spokój i opanowanie. Osoby, które lubią ten kolor, są bardzo niepewne siebie i zazwyczaj nie mają poczucia humoru. Ich stabilizacja emocjonalna zazwyczaj utożsamiana jest z nudziarstwem, dlatego może odpychać. Z drugiej jednak strony zwolennicy brązu są osobami bardzo wspierającymi swoich bliskich i niezawodnymi. Ich drugie imię to: uczciwość, uporządkowanie i stabilizacja, dlatego dobrze sprawdzają się w profesjach, związanych z przyrodą. Cenią sobie życie wiejskie.

Czerń

Kolor ten jest odbierany jako symbol elegancji, prestiżu i powagi, budzi zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa. Najchętniej wybierają go dwie grupy ludzi - pierwsza to osoby mądre, zdyscyplinowane i sumienne, a druga to niepewni swojej wartości i szukający swojej drogi samotnicy. Zwolennicy czerni zazwyczaj tęsknią za miłością i mają skłonności do izolacji. Inni widzą w nich osoby niezależne, zdyscyplinowane i polegające wyłącznie na sobie.

Jest kolorem obrazującym pustkę. Jeśli go wybrałaś, prawdopodobnie jesteś indywidualistką i samotniczką, która ma problemy z poczuciem własnej wartości. Po zmieszaniu z innymi barwami biel zyskuje inny odcień. Podobnie jest z tobą – rozkwitasz dopiero w połączeniu z innymi ludźmi. Jeśli nie będziesz stronić od przyjaciół i miłości – poczujesz się lepiej we własnej skórze.

Jak mieszka Marika z programów Doroty Szelągowskiej? Te wnętrza są po prostu boskie

Szary

Jest kolorem skrywanych emocji. Zwolennicy tej barwy są spokojni, niepewni siebie, bierni i czują się niezrealizowani na wielu polach swojego życia. Inni ludzie odbierają ich jako wiecznie znużonych, zestresowanych i pozbawionych jakiejkolwiek energii. Prawdopodobnie jesteś osobą bardzo wyciszoną, która nie potrzebuje manifestować wszystkich swoich uczuć.

Czerwień

Czerwień przyciąga uwagę. Jeśli decydujesz się na ściany w tym kolorze, jesteś prawdopodobnie ekstrawertykiem, chcesz być postrzegany jako osoba zdecydowana i zrobić piorunujące wrażenie na swoich gościach. Tak ognisty odcień początkowo wprawia w osłupienie, kojarzy nam się bowiem z niebezpieczeństwem (pomyśl o znaku STOP!). Nie można obok niego przejść obojętnie.

Jest to najbardziej „kobiecy” kolor z całej palety barw. Symbolizuje uczuciowość, wrażliwość i opiekuńczość. Zwolenniczki tego koloru uwielbiają pomagać innym i zawsze dużo z siebie dają. Troskliwość i czułość, którą obdarzają swoich bliskich, mogą być jednak niekiedy odbierane jako zaszczucie i osaczanie. Jeśli twoim ulubionym kolorem jest różowy, prawdopodobnie jesteś romantyczką, wierzącą w księcia na białym koniu. Z tego względu łatwo cię wykorzystać i skrzywdzić.

Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na październik

Zieleń

To oczywiście kolor kojarzący się z roślinnością i naturalnym krajobrazem, jeśli więc twój wybór padł na zieleń, jest duża szansa, że jesteś wielbicielem przyrody. Ten odcień uspokaja, ale także stymuluje kreatywność, dlatego sprawdzi się idealnie w domowej pracowni lub pokoju dzieci.

źródło: Papilot.pl

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana