Psy to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych dla rodzin z dziećmi. Te zwierzęta są oddanymi i kochającymi przyjaciółmi, którzy mogą nauczyć dziecko wielu ważnych rzeczy. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią rasę.

Warto wziąć pod uwagę wiele czynników: wielkość psa, jego temperament, aktywność, niezbędną dla tej rasy pielęgnację. Eksperci wymienili 6 ras psów, które będą świetnymi towarzyszami dla dzieciaków.

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel jest wspaniałym zwierzakiem rodzinnym. Ma miły i spokojny charakter, dlatego ta rasa jest doskonała dla rodzin z dziećmi. Należy jednak pamiętać, że psy tej rasy są raczej flegmatykami, dlatego nie nadają się do rodzin z aktywnymi dzieciakami.

Buldog francuski

Buldog francuski to dobra opcja dla rodziny, która mieszka w bloku. Te psy są bardzo urocze, wesołe, aktywne i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Buldog francuski jest łatwy do wyszkolenia i przy odpowiednim wychowaniu zawsze będzie posłusznym zwierzakiem.

Popularne wiadomości teraz

Istota nieznana: „obcy” w Indonezji (ZDJĘCIA)

Właściciele porzucili szczeniaka, ponieważ był „za duży”: historia psiaka, który stał się gwiazdą Instagrama

Co mówi o Tobie pozycja, w której właśnie siedzisz? Wystarczy zrobić test

Genów nie da się oszukać: księżniczka Charlotte jest kopią siostrzenicy księżnej Diany

Bichon Frise

Bichon Frise wygląda jak urocza pluszowa zabawka. Takie psy są bardzo energiczne, dzięki czemu mogą bawić się z dziećmi przez długi czas. Jeśli poświecisz ich wychowaniu wystarczająco dużo czasu i wysiłku, staną się oddanymi przyjaciółmi.

Mops

Mopsy wymagają wiele uwagi, czułości, miłości i ciągłej zabawy. Jednocześnie nie są zbyt aktywne, ale chętnie spędzają czas z członkami rodziny. Jest to dość łatwa w pielęgnacji rasa, ale warto wiedzieć, ze mopsy nie tolerują upałów i nadmiernej aktywności fizycznej.

Maltańczyk

Maltańczyk jest psem miłym i łagodnym, ale jednocześnie bardzo mądrym i odważnym. Zwierzęta te bardzo cierpią, kiedy zbyt długo przebywają w domu bez właścicieli, dlatego ta rasa nie jest odpowiednia dla osób, które spędzają większość czasu poza domem. Ponadto pies ten należy do ras hipoalergicznych.

Yorkshire terrier

Yorkshire terriery uwielbiają się bawić. Należą również do łatwych do wyszkolenia ras psów. Jednak lepiej nie kupować psów tej rasy rodzinom z bardzo małymi dziećmi – pies ten może mieć dość krnąbrny charakter.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational