Golden retriever

Przedstawiciele tej rasy to sprytni myśliwi, niezawodni przyjaciele i znakomici „rodzina”. Prawidłowo wychowany retriever chętnie spełni każde zadanie właściciela, a jedyną nagrodą, jakiej będzie potrzebował dla siebie, jest zwykła ludzka uwaga.

Krótka informacja o rasie:

Wszystko o rasie Golden Retriever:

 1. Najlepszymi właścicielami dla przedstawicieli tej rasy będą rodziny z dziećmi i osoby aktywne, które kochają wypoczynek na świeżym powietrzu i długie spacery. Natomiast kanapowcom i miłośnikom spokojnego stylu życia, taki pies dostarczy więcej niedogodności niż pozytywnych emocji.

 2. Golden Retrievers są bardzo mądre i bystre. Są też dość ciche i cierpliwe – te psy nigdy nie będą robić zamieszania o drobiazgi.

 3. Golden retrievery mają status najlepszych „tragarzy” zwierzyny, które w poszukiwaniu zdobyczy potrafią przedrzeć się nawet przez najbardziej nieprzejezdne zarośla.

 4. Rasa ta nie jest odpowiednia dla zwolenników sterylnej czystości i alergików, ponieważ ten pies dość aktywnie linieje.

 5. Mimo przyjaznego charakteru retrievery potrzebują odpowiedniego wychowania i odpowiedzialnego właściciela. Pies, który nie został odpowiednio wyszkolony, może stać się niekontrolowany i stwarzać wiele problemów dla właścicieli.

 6. Golden Retrievers słyną z miłości do wody. Z przyjemnością kąpią się na każdym otwartym zbiorniku wodnym, a nawet w kałużach.

Każdy pies może od czasu do czasu być zbyt wrażliwy lub nadmiernie emocjonalny. Dzieje się tak z różnych powodów, czy to strachu, czy tylko charakteru. Jednak niektóre rasy są wyjątkowo wrażliwe z natury, co koniecznie warto wziąć pod uwagę przy wyborze rasy.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

 2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

 3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

 4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

 5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana