Mężczyznom nie udało się skontaktować się ze specjalistami, więc zaryzykowali samodzielne przeprowadzić akcję ratowniczą.

Podczas spaceru po lesie 82-letni mieszkaniec Ontario zauważył łosia, który utknął w błocie. Mężczyzna nie miał kontaktów służby ochrony środowiska, dlatego zadzwonił do swoich 70-letnich przyjaciół – Maurice'a Valliera i Pata Grebe, którzy mieszkają w sąsiednim miasteczku. Mężczyźni próbowali skontaktować się z Ministerstwem Zasobów Naturalnych, ale im się to nie udało, wiec wsiedli na quada I pojechali ratować łosia samodzielnie.

Vallier ucieszył się, że zwierzę okazało się samcem i ma poroże: to na nim mężczyzną udało się zapiać pasy. W przypadku samicy nie byłoby to możliwe.

„Miałem nadzieję, że owinę go paskami pod brzuchem, ale utkwił zbyt. Jedynym rozwiązaniem, jakie miałem, było użycie poroża”.

Za pomocą quada zwierzę zostało w końcu wyciągnięte z tego błota. Początkowo łoś leżał na boku, próbując złapać oddech, a potem szybko wstał i uciekł, zostawiając sobie na pamiątkę jeden z pasów.

Popularne wiadomości teraz

Ciekawy psychotest. Wybierz jedno z trzech drzew i zobacz jakie są Twoje najmocniejsze strony

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Magda Mołek opowiedziała o swojej traumie ze spowiedzi. Do dzisiaj trudno jej się o tym mówi

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Sytuację skomentowała służba prasowa kanadyjskiego Departamentu Rozwoju, Kopalń, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Urzędnicy twierdzą, że nie otrzymali telefonów w sprawie tego incydentu, ponadto są oni rzadkością – w każdym przypadku wymagana jest indywidualne podejscie. Ale generalnie sytuacja jest bardzo podobna do tych incydentów, gdy łoś wpada do wody, i takie akcje ratunkowe są bardzo niebezpieczne dla ludzi. Zwierzę w pułapce może otrzymać obrażenia spowodowane próżnymi wysiłkami, a w stanie stresu lub szoku bólowego może zaatakować swoich ratowników.

Jednak prawda jest taka, że profesjonaliści nie zawsze mają możliwość przybyć na miejsce na czas.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana