W tym artykule opowiemy wam o zakazanych miejscach na Ziemi, do których nie mogą trafić nawet najbardziej wpływowi ludzie. Opuszczone wyspy, tajne strefy i archiwa, podziemne bunkry – miejsca, które na zawsze pozbawione są ludzkiej obecności.

Globalny Bank Nasion

Ogromny bank znajdujący się w Norwegii. Wewnątrz przechowywanych jest około stu tysięcy milionów gatunków nasion różnych upraw na wypadek nieprzewidzianych poważnych katastrof o dużej skali. Bank ten ma 140 metrów głębokości i posiada schowek na każdy kraj na świecie.

Strefa 51

Do 2013 roku rząd USA odrzucał wszelkie fakty, które wskazywały na istnienie w kraju tajnej strefy. Dziś jest to najbardziej zamknięta i tajna baza wojskowa na świecie. Znajduje się 135 km od Las Vegas i jest najbardziej odpowiednim miejscem do testowania zarówno broni, jak i nowych rozwiązań wojskowych. Uważa się, że strefa powstała w miejscu katastrofy obcego statku kosmicznego, dlatego tak ostrożnie starali się ukryć ją przed wścibskimi oczami.

Popularne wiadomości teraz

Magda Boczarska pozuje w "stroju Ewy". Fani: " Bosko Pani tu wygląda"

Poprzednia żona Karola Strasburgera zmarła nagle w młodym wieku. Kim była i jak wyglądała?

Eksperci pokazali, jak wyglądałaby dziś księżna Diana, gdyby żyła. Wciąż byłaby niezwykle piękna

Jak jedyni na świecie szescioraczki żyją 30 lat później. Dziewczyny stały się pięknościami

Sentinel Północny

Ten kawałek ziemi rozciąga się wzdłuż wybrzeża Indii i jest uważany za zamknięty z powodu żyjących na nim Aborygenów. Nie zostały jeszcze dotknięte cywilizacją, dlatego rząd postanowił całkowicie oddać wyspę w ręce dzikiego plemienia.

Jedyny przypadek ingerencji z zewnątrz miał miejsce podczas potężnego tsunami, które pokryło wyspę. Następnie z lądu wysłano śmigłowce z pomocą. Ale ku zaskoczeniu straży przybrzeżnej ratownicy stanęli w obliczu tylko gradu strzał Aborygenów, co tylko wzmocniło ich pozycję, aby w przyszłości nie ingerować w ich życie.

Jaskinia Lascaux

Na ścianach jaskini, która znajduje się we Francji, odkryto niezwykłe rysunki, które mają co najmniej 17 tysięcy lat. Przez długi czas Lascaux była wyjątkowym miejscem wycieczek, ale wkrótce obrazy zaczęły znikać. Naukowcy ustalili, że przyczyną tego był dwutlenek węgla wydychany przez ludzi, więc jaskinia była zamknięta dla odwiedzających.

Wyspa Niʻihau

Ta wyspa ma właścicieli -- rodzinę Robinsonów, którzy mieszkali tam od XVIII wieku i nikogo do siebie nie wpuszczali. Wyspa pozbawiona jest takich dobrodziejstw cywilizacji jak internet, telefonia komórkowa, drogi, samochody i sklepy. Energia elektryczna jest wytwarzana z alternatywnych źródeł. Ciekawe, że jeśli jeden z krewnych Robinsonów tymczasowo opuścił wyspę, będzie mógł wrócić tylko na zaproszenie reszty.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana