To, że wszystkie pieski są kochane i słodkie - nie podlega dyskusji. Jednak nie można pominąć też tego, że pewne rasy psów mają po prostu większą predyspozycję do szybszej nauki. Dlatego, jeśli dla kogoś ta cecha w zwierzaku jest najważniejsza, warto zasatanowić się nad którymś z psów z poniższej listy, bowiem w ten oto sposób możesz znaleźć najlepszego przyjaciela.

5

Wielką piątkę zamyka Doberman pinczer, który świetnie sprawdza się jako pies służbowy, ale także obronny, towarzyski czy rodzinny. Doberman wyróżnia się silnym charakterem, a przy tym jest zrównoważony i potrafi zachować spokój. Pamiętaj, że ten pies potrzebuje ruchu. Jesli więc mieszkasz w bloku i nie lubisz wychodzić na długie spacery - zapomnij o nim.

4

Golden retriever zajmuje w tej klasyfikacji miejsce 4. To pies łagodny, towarzyski ale zarazem bardzo mądry. Uwielbia aportować. Taki pies idealnie sprawdzi się w rodzinie, gdzie są dzieci, a także jako opiekun na przykład dla osób niewidomych.

Popularne wiadomości teraz

Tej kotki nie chcieli zabrać ze schroniska ze względu na jej wygląd, natomiast jeden wpis o niej zmienił wszystko o 180 stopni

Syn aktora wyjawił prawdę o stanie zdrowia Jerzego Stuhra

Aleksandra Justa uległa wypadkowi. Dzielnie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami

Spojrzenie w przeszłość: kim byłeś w poprzednim życiu według twojego znaku zodiaku

3

Ostatnie miejsce na podium należy do Owczarka niemieckiego. Jest to pies pasterski zaliczany również do psów obronnych. Z jego umiejętności korzystają policjanci, wojsko i służby medyczne. Owczarki są lojane i szybko się przywiązują. Można na niego liczyć w każdej sytuacji.

2

Drugie miejsce to spore zaskoczenie, bowiem Pudel nie często pojawia się w takich rankingach tak wysoko. A jednak! Okazało się, że te psy uwielbiają zabawę, towarzystwo ludzi, ale też niesłychanie szybko się uczą. Są bardzo inteligentne, mimo ich niepozornego wyglądu. Pudelki są więc niczym Reese Witherspoon w "Legalnej blondynce".

1

Niekwestionowanym zwycięzcą tego rankingu jest Border collie. To pies bardzo aktywny, który ma ponadprzeciętną energię. Jeśli wykorzystasz ją w dobry sposób - ta rasa będzie dla ciebie idealna. Natomiast jeśli nie lubisz ruchu, nie będziesz stawiać psu wyzwań - nadmiar energii spożytkuje na dewastację twojego mieszkania. Border collie jest uważny, lubi wykonywać polecenia i wykazywać się inicjatywą.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana