Roślinami doniczkowymi można urozmaicić wnętrze oraz dodać mu uroku. Każdy pokój wygląda na szczególnie przytulny, gdy jego parapety są usiane jaskrawymi kwiatami. Najczęściej czas kwitnienia przypada na lato lub zimę. Ale są rośliny, które mogą kwitnąć przez cały rok, wystarczy odpowiednio je pielęgnować.

Jedną z takich roślin jest zaślaz. Inna nazwa to klonik. Klonik jest często porównywany do klonu ze względu na kształt liści. A jego kwiaty przypominają małe lampiony.

Roślina ta może kwitnąć od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zaślaz bardzo lubi naturalne światło, ale w zimowym sezonie można wykorzystać do tego specjalne lampy.

Niecierpek

Niecierpek ma taką nazwę, ponieważ dojrzałe torebki z nasionami potrafią przy najlżejszym dotknięciu gwałtownie pękać. Występuje głównie w Azji oraz Afryce. Niecierpek może kwitnąć do początku listopada, nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego i wymaga obfitego podlewania. W okresie upałów wskazane jest spryskiwanie liści tej rośliny wodą.

Jeśli hodujesz na parapecie tez inne rośliny, lepiej odstawić niecierpek z dala od nich, ponieważ on nie toleruje sąsiedztwa z innymi roślinami. Konieczne jest używanie specjalnego podłoża, które powinno zawierać próchnice, piasek i ziemię liściową.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Farna z ciążowym brzuszkiem wbiła się w krótką i obcisłą mini. Co za widok

16-latkowie z Polski dokonali wielkiego odkrycia. Dzięki nim zwalczymy światowy problem

Wybierz jedną śnieżynkę i odkryj swoje ukryte pragnienia

Co łączy Jarosława Kaczyńskiego i Agnieszkę Chylińską? Jest jedna taka rzecz

Begonia

Begonia to bardzo popularna roślina doniczkowa. Przy odpowiedniej pielęgnacji może kwitnąć przez cały rok. Begonia jest bardzo lekka w uprawie i niewymagająca pod kątem temperatury powietrza. Musisz jednak uważać na zbyt częste podlewanie – przelana roślina może szybko umrzeć.

Hibiskus

Inną nazwą hibiskusa jest róża chińska. Roślina ta może kwitnąć do końca jesieni, a jej kwiaty są bardzo jaskrawe i duże. Róża chińska uwielbia słonce i obfite podlewanie. Jeśli będzie brakować jej wody, pąki mogą po prostu odpadać. Wskazane jest regularne nawożenie hibiskusa, ponadto co kilka lat należy go przesadzać do większej doniczki.

Kliwia

Ta roślina ma niezwykle długie i ciemne liście. Kwitnie od zimy do lata, ale tylko wtedy, gdy dostaje nawozy mineralne. Świetnie się czuje zarówno w dobrze oświetlonym miejscach, jak i w cieniu. Nie potrzebuje zbyt wiele światła słonecznego, przy odpowiedniej pielęgnacji może zakwitnąć nawet w dość ciemnym pomieszczeniu. Kliwia preferuje chłód, do 14 stopni, chociaż toleruje też większe temperatury.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana