Na świecie istnieje ogromna liczba ras kotów, które są doskonałymi zwierzętami domowymi. Wybór konkretnej rasy w dużej mierze zależy od temperamentu właściciela – ktoś woli aktywne i duże zwierzęta, a ktoś małe i spokojne. Miłośnicy małych kotów mogą zwrócić uwagę na mniejsze rasy, przedstawione poniżej.

Munchkin

Przedstawiciele tej stosunkowo nowej rasy ważą nie więcej niż 4 kg. Lapy Munchkina są 2-3 razy krótsze niż u zwykłych kotów. Mają czuły, spokojny, przyjazny charakter. Przede wszystkim uwielbiają spędzać czas na kolanach swojego właściciela.

Kinkalow

Te zabawne małe koty z zakręconymi uszami są uważane za jedna z najbardziej niezwykłych ras kotów. Ta egzotyczna rasa jest mieszanką Munchkina i Amerykańskiego curla. Waga tych zwierząt nie przekracza 4,5 kg. Są to dość wytrwale zwierzęta, więc ich charakterystyczną cechą jest aktywność.

Amerykański curl

Amerykański curl to rasa kotów krótkowłosych z kręcona sierścią. Od urodzenia kocięta tej rasy mają proste uszy, które zaczynają się zwijać w 2-10 dniu po urodzeniu i ostatecznie kształtują się w wieku 4 miesięcy. Zwykle przedstawiciele tej rasy ważą od 2 do 4,5 kg.

Popularne wiadomości teraz

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

One znacznie skracają lata: modne fryzury dla pań po 60-tce

Magda Mołek opowiedziała o swojej traumie ze spowiedzi. Do dzisiaj trudno jej się o tym mówi

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Minskin

Kolejny przedstawiciel rasy kotów o krótkich lapach. Charakterystyczną cechą tych kotów jest ich gęsta sierść, która rośnie nierównomiernie. Minskin może mieć sierść na głowie, uszach, lapach i ogonie. Rasa jest mieszanką ras sfinks i munchkin. Kotu rasy minskin są towarzyscy, dociekliwi i szybko przystosowują się do nowych warunków. Z łatwością tolerują długie podróże, ale nie lubią samotności. Waga zwierząt sięga 2-3 kg.

Kot singapurski

Rasa ta jest małych rozmiarów i ma gładką, złotą, kremową sierść. Wyróżnia je czuły charakter i bystrość. Koty te są bardzo aktywne przez całe życie. Ponadto łatwo dogadują się z innymi zwierzętami. Przy każdej okazji szukają uwagi właściciela i mogą być bardzo nachalne, szukając uczucia. Co więcej, te koty w ogóle nie boją się wody. Zwykle koty singapurskie waza nie więcej niż 4 kg.

Menuet (Napoleon)

Napoleon to miniaturowy kot o przyjaznym charakterze. Rasa pojawiła się w wyniku skrzyżowania kota perskiego i kota rasy Munchkin. Od pierwszego z rodziców dostała piękną sierść, od drugiego – nietypowy rozmiar. Małe i puszyste kocięta są bardzo ciche, czułe i towarzyskie. Jedynym problemem jest trudna w pielęgnacji sierść. Dorosłe Napoleony wazą nie więcej niż 4 kg.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana