Wilczarz irlandzki

Mimo swojej wysokości, do 79 cm, psy te dobrze dogadują się z dziećmi. Były pierwotnie używane do polowania na dziki, łosie i wilki i bardzo cenione. Ale kiedy wszystkie wilki w Irlandii i Szkocji zostały wytępione, rasa ta zaczęła znikać i została przywrócona tylko dzięki wysiłkom miłośników rasy. Jest to obecnie jedna z największych ras psów na świecie.

Greyhound

21 rasa dużych psów

To są bardzo szybkie psy o wysokości do 76 cm, które osiągają prędkość 64 km/h.

Jedna z ulubionych ras rodów królewskich – zdobiła zbroję Karola V, Henryka VIII i służyła do polowania na zające.

Popularne wiadomości teraz

Fortuna spadnie z nieba: znaki zodiaku będą miały wielkie szczęście i sukces w nowym roku

Magdalena Cielecka w czarnych i krótkich włosach. Aktorka zaskoczyła swoją przemianą

Ewa Farna z ciążowym brzuszkiem wbiła się w krótką i obcisłą mini. Co za widok

16-latkowie z Polski dokonali wielkiego odkrycia. Dzięki nim zwalczymy światowy problem

Mastif tybetański

21 rasa dużych psów

Ten ogromny przystojniak o wysokości do 80 cm początkowo strzegł klasztorów Tybetu i pod wieloma względami zachował pierwotne cechy tej rasy. Pomagali polować i bronić się przed drapieżnikami, przetrwali w trudnych warunkach górskich.

Mastify tybetańskie są nieustannie śpiewane w legendach i opowieściach, słyną z potężnej sylwetki i głosu.

Berneński pies pasterski

21 rasa dużych psów

Dorastający do 70 cm, pochodzący ze Szwajcarii berneński pies pasterski pomagał rolnikom w ich pracy i przewoził wozy rzemieślników. Życzliwy i wesoły, dobrze prosperuje na farmach i nadal zachowuje swoje cechy jako pasterz.

Dog niemiecki

21 rasa dużych psów

Minimalna wysokość doga niemieckiego to 71 cm, ale samce zawsze są większe. To duży pies, który towarzyszył arystokratom i pomagał w polowaniu na dzika, jelenia i wilka.

Mastif angielski

21 rasa dużych psów

Jedna z najstarszych ras, wysokość od 70 cm. Psy te brały udział w bitwach o ochronę Celtów przed Juliuszem Cezarem, pomagały w polowaniu na niedźwiedzie i wilki i stały się silnymi, wytrzymałymi i wyszkolonymi pomocnikami.

Alaskan malamut

21 rasa dużych psów

Do 71 cm wzrostu, alaskan malamuty są bardzo silnymi psami. Ciągnęli mocno obciążone ekipy, przetrwali w trudnych warunkach pogodowych i nieustannie pomagali ludziom we wszystkim. Wzmianki o nich można znaleźć od czasów pierwszych białych kolonistów na Alasce.

Anatolian

21 rasa dużych psów

Przyjazne dzieciom psy nie powinny wstydzić się swojej pracy – są urodzonymi strażnikami – pomagają chronić owce przed wilkami i zajmują wysoki punkt w swojej pracy, aby kontrolować terytorium. Kiedy strzeżone stado jest zagrożone, zbierają owce obok siebie i gdy tylko wszystkie owce są bezpieczne, przystępują do ofensywy.

Te psy o wysokości do 80 cm wzrostu są niesamowicie szybkie i wytrzymałe.

Leonberger

21 rasa dużych psów

Nieustraszony i towarzyski przyjaciel – Leonberger jest po prostu stworzony dla rodziny. Może osiągnąć 80 cm wysokości i być doskonałym towarzyszem, pomocnikiem. Leonberger został wyhodowany w Niemczech jako pies "podobny do lwa" - są niesamowicie odważne, towarzyskie, mają kolor od bladoczerwonego do ciemnego, z ciemną maską na pysku.

Pirenejski pies górski

21 rasa dużych psów

Potężny stróż, potrafiący ochronić stado owiec przed niedźwiedziami i stadami wilków, przyciągnął uwagę Ludwika XIV swoimi opiekuńczymi cechami. Ten miły i oddany pies w tym czasie zyskał ogromną popularność we wszystkich zamkach we Francji.

Pies o wysokości do 70 cm.

Owczarek środkowoazjatycki

21 rasa dużych psów

Ten pies o wysokości do 78 cm potrzebuje doświadczonych właścicieli. Początkowo służyły do ​​ochrony stad przed wilkami w towarzystwie plemion koczowniczych. Silne i zdeterminowane owczarki wymagają szczególnej edukacji i komunikacji.

Owczarek kaukaski

21 rasa dużych psów

Te psy były używane do ochrony przed drapieżnikami i wrogami, dużymi, nieustraszonymi i porywczymi.

Standardowa wysokość do 70 cm, ale mogą być też znacznie większe.

Mastif mongolski

21 rasa dużych psów

Pies stróżujący, własność Republiki Buriacji. To pies buddyjski używany do pilnowania klasztorów i pastwisk. Silny i wytrwały pies, może osiągnąć nawet 75 cm wysokości.

Chart afgański

21 rasa dużych psów

Silne, zwinne i przyjazne – te psy mogą osiągnąć w kłębie 74 cm wysokości i potrafią dostosować się do najtrudniejszych warunków życia.

Wspomina się o nich na rysunkach afgańskich sprzed 4000 lat, a w VI wieku p.n.e. na greckich gobelinach.

Używany do polowania na wilki, pantery śnieżne, gazele i antylopy.

Mastif neapolitański

21 rasa dużych psów

Mastif jest dużym psem i doskonałym stróżem. Historia tej rasy zaczyna się w starożytnym Rzymie, gdzie te psy uczestniczyli w prześladowaniach dzikich zwierząt na arenie.

Bystry, towarzyski, ale zazdrosny i potrafiący okazywać zazdrość z agresją.

Osiąga wysokość do 75 cm, rodzinny, ale nie polecany rodzinom z dziećmi poniżej 12 roku życia i innymi zwierzętami.

Fila brazylijska

21 rasa dużych psów

Wrażliwy stróż od 70 cm wysokości, te psy nie tolerują obcych ludzi i nawet na wystawach okazywanie filą agresji wobec sędziego nie jest łamaniem regulaminu. Są naprawdę bardzo nieufne i potrzebują pewnego siebie i znającego się na rzeczy właściciela.

Borzoj

21 rasa dużych psów

Są to psy królewskiej krwi i dostojnego zachowania o wysokości do 73 cm. Są uczuciowi w relacjach z członkami rodziny, nieufni wobec obcych. Wykorzystywane do polowania na zające i wilki – te wysokie, mądre i szybkie psy zawsze towarzyszyły szlachcie i królom.

Nowofundland

21 rasa dużych psów

Ulubiony pies marynarzy, wspaniały przyjaciel i ratownik, nowofundland może dorastać do 74-75 cm wysokości. Bardzo czuły do ​​dzieci, może mieć sierść w różnych kolorach: czarnym, czekoladowym, czarno-białym i szarym.

Bernardyn

21 rasa dużych psów

Bernardyni słyną z umiejętności ratowania ludzi w górach, poszukiwania zaginionych w lawinie. Nazwa pochodzi od klasztoru w Alpach, gdzie te psy pomagały przejść przez przełęcz po nierównych górskich ścieżkach.

Wysokość do 90 cm, uważa się, że im większy jest ten pies, tym lepiej, jeśli oczywiście zachowane są proporcje ciała.

Mastif hiszpański

21 rasa dużych psów

Rasa wywodzi się z mieszanki psów stróżujących, pasterskich i bojowych Celtów, a także pirenejskich psów górskich. Znakomici myśliwi i strażnicy, o potężnej sylwetce, te psy pozostają oddane rodzinie oraz pełnią funkcje, których potrzebują właściciele.

Minimalna wysokość to 72 cm.

Chart perski

21 rasa dużych psów

Starożytna rasa z Bliskiego Wschodu, krewna charta afgańskiego, Chart perski. Wykorzystywane do polowań – rysunki z tymi psami znaleziono na naczyniach perskich 4200 pne, polowali z nimi także faraonowie egipscy – w grobowcach znaleziono mumie psów. Osiągają wysokość do 71 cm.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana