Nie spiesz się, aby wlać go do zlewu. Brytyjscy naukowcy dokonali ciekawego odkrycia i dowiedzieli się, że ta pozornie niepotrzebna ciecz ma użyteczne właściwości.

Co rozczarowuje mężczyzn każdego znaku zodiaku

Dlaczego nie należy wlewać wody, w której gotowano jajka

Wszyscy wiedzą, że skorupka jajka jest bardzo ochronną „zbroją”, która chroni niewyklute pisklę przed środowiskiem zewnętrznym. Ponadto zawiera wiele przydatnych substancji, a jego twarda warstwa składa się w około dziewięćdziesięciu procentach z węglanu wapnia. Pozostałe dziesięć to żelazo, azot, fosfor i magnez.

Kiedy gotujemy jajka w wodzie, niektóre z powyższych składników odżywczych zawartych w skorupce pozostają w płynie. Do czego możesz go użyć? Oczywiście do nawożenia roślin domowych. Jest to szczególnie ważne, gdy kwiat znajduje się w fazie aktywnego wzrostu lub kwitnienia.

Popularne wiadomości teraz

Ciekawy psychotest. Wybierz jedno z trzech drzew i zobacz jakie są Twoje najmocniejsze strony

Kiedy jest naprawdę mało miejsca: Top 5 zabawnych zdjęć dziwnego układu pralek w łazience

Magda Mołek opowiedziała o swojej traumie ze spowiedzi. Do dzisiaj trudno jej się o tym mówi

Nietypowa uwaga w dzienniczku ucznia i niespodziewana odpowiedź mamy. Takiej reakcji na słowa katechety nikt się nie spodziewał

Dlaczego rośliny potrzebują wapnia

Ten pierwiastek śladowy pomaga w utrzymaniu pożądanej równowagi kwasowo-zasadowej w glebie. Z powodu jego niedoboru liście i pędy rośliny stają się blade i słabe. Mogą żółknąć lub nawet uschnąć. Jeśli system korzeniowy kwiatu nie otrzymuje wystarczającego odżywienia, korzenie nie rozwijają się dobrze iw rezultacie roślina może po prostu umrzeć. Ale woda z jajek pomoże mu uratować go przed wszystkimi tymi problemami.

Wapń i inne minerały pozostające w płynie po ugotowaniu jajek pomogą w rozwoju pędów i wzmocnią strukturę komórkową kwiatu. Podlewanie roślin wodą może zwiększyć ich odporność na choroby grzybowe.

Test kobiecości i atrakcyjności: jaką sukienkę lubisz

Kiedy najlepiej nawozić kwiaty?

Idealnym okresem do karmienia roślin domowych będzie październik-listopad. Lepiej nie czekać do zimy, ponieważ w chłodniejszych miesiącach kwiaty często zapadają w sen zimowy. Wody pozostałej po ugotowaniu jajek nie trzeba niczym rozcieńczać. Ma wystarczającą ilość wapnia, aby pomóc roślinie, ale za mało, aby spalić korzenie. Możesz karmić kwiaty w pomieszczeniach raz lub dwa razy w miesiącu.

Do jakich roślin nie nadaje się ta woda

Jeśli niedawno przeszczepiłeś kwiat lub po prostu przyniosłeś go ze sklepu, lepiej odłożyć nawożenie. Fiołki i azalie nie lubią nawożenia wapniem.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana