W wyniku wypadku drogowego zwierzę straciło bark i przednią łapę.

Niespodziewane pary celebrytów, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś

Pies o imieniu Brody z rasy Azawakh zasłynął z okaleczenia, przez co wyglądał jak żyrafa. Daily Mail opowiada o niezwykłym zwierzęciu.

Długa szyja i cętkowany kolor naprawdę nadają psu wygląd żyrafy. Jednak złudzenie optyczne przy patrzeniu na Brody'ego, w wyniku którego wydaje się, że ma on niesamowicie długą szyję, wynika z faktu, że zwierzę nie ma jednej przedniej łapy.

Popularne wiadomości teraz

Gdzie zapomniała biustonosza? Aktorka Wiktoria Gąsiewska zaprezentowała się przed fanami w odważnym stroju

Natalia Kukulska zrezygnowała z chodzenia do kościoła. Artystka podała powody

Kobieta urodziła od razu 10 dzieci i ustanowiła rekord świata

Michał Wiśniewski i Mandaryna na studniówce córki Fabienne. Gwiazdor pochwalił się zdjęciem z imprezy

Pies został uratowany w 2016 roku przez konsultantkę ds. marketingu na Bliskim Wschodzie, Louise Crook. Zwierzę zostało potrącone przez samochód, po czym pozostawiono je do śmierci na poboczu. Kobieta odebrała go i zabrała do kliniki. Niestety, Brodie, który według szacunków Louise ma teraz sześć do siedmiu lat, musiał amputować jedną przednią nogę i ramię.

Azawakhowie (chartaki afrykańskie typu afroazjatyckiego) mają już bardzo długie szyje, ale amputacja sprawiła, że ​​Brodie wyglądał na jeszcze bardziej wydłużonego.

„Brodie jest najładniejszym psem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Jestem fanem chartów, a Azawakh to jedna z moich ulubionych ras. Nawet w stanie, w którym Brodie był, kiedy go zobaczyłem po raz pierwszy, nie może chodzić i cierpi, - on zachwycił mnie do szpiku kości” – powiedziała Louise.

Według kobiety nigdy wcześniej nie widziała żywego Azawakha.

„Ma naprawdę długą szyję, ale pod pewnymi kątami wygląda absurdalnie, ponieważ brak ramienia sprawia, że ​​szyja jest szczuplejsza u podstawy. trzy” – żartuje właściciel psa.

Inną cechą Brodiego są plamy, ponieważ ta rasa ma zwykle czerwony kolor i nie ma żadnych dodatkowych wzorów.

Crook zauważa, że ​​wygląd Brody'ego zawsze przyciąga uwagę przechodniów. Pytają, kto to jest, gdy widzą zwierzę:

Całkowite zaćmienie Słońca 4 grudnia 2021

„Niewiele osób zna tę rasę. A potem oczywiście zastanawiają się, co się z nim stało, jak stracił nogę. Cóż, każdy lubi jego cętki”.

Pies stał się dla swojej kochanki prawdziwym skarbem, z którego wiele ją nauczyła. Kobieta wspomina, że ​​weterynarz, któremu przywiozła zabranego rannego psa, nigdy wcześniej nie zajmował się Azawakhami i chciał tylko uśpić Brody'ego. Jednak zwierzę, wbrew wszelkim prognozom, przetrwało i wyzdrowiało.

"Od Brodiego zdecydowanie nauczyłem się nie poddawać tak łatwo. Byłem tak pewien, że nie ma nadziei, i prawie zgodziłem się uśpić go. Teraz wzdrygam się na myśl o tym, kiedy widzę, jak rozkwitł. Patrzę, kiedy Muszę przestać użalać się nad sobą. Nigdy nie czułam się tak źle jak on, a on przeszedł przez to wszystko, jakby to było nic, iz uśmiechem na twarzy” – przyznaje Louise.

Według niej ten pies stał się dla niej prawdziwym darem losu:

„Mam szczególną więź z Brodym. Zawsze wydawał się taki wdzięczny za swoje nowe życie po wyjściu z piekła po wypadku samochodowym. Jest dla mnie niesamowicie dobry. Uwielbia być ze mną w kuchni wczesnym rankiem, jak reszta psów jeszcze śpi. Jest jedynym rannym stworzeniem w moim życiu.”

Louise opiekuje się w sumie sześcioma psami i uratowała około 60 kolejnych, opiekując się nimi przed umieszczeniem ich w rodzinach.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana