Wcześniej rozmawialiśmy już o tym, jak udekorować choinkę na Nowy Rok 2022 i jak zrobić jadalne ozdoby choinkowe.

Horoskop powodzenia na rok 2022 dla wszystkich znaków zodiaku

Wiele osób uwielbia tradycyjne szklane bombki choinkowe, figurki i inne ozdoby. Ale mimo całej swojej urody i oryginalności mają wadę - szkło jest bardzo kruche i często pęka. A wyjmując biżuterię z pudełka, możesz być rozczarowany, gdy znajdziesz jedną lub dwie, a nawet więcej strat.

Nie wyrzucaj zepsutej zabawki. Jeśli jest kochana, piękna lub droga jak wspomnienie, a żałujesz, że się z nią rozstajesz, możesz spróbować ją przywrócić lub wykorzystać do wykonania innych ozdób noworocznych. Pokażemy Ci kilka life hacków, które możesz z nimi zrobić.

Jak używać zepsutych zabawek choinkowych: hacki na życie

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek już nie razem? Po tym nagraniu nie ma wątpliwości

Mężczyzna zapytał swoją papugę czy go kocha. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Gdzie zapomniała biustonosza? Aktorka Wiktoria Gąsiewska zaprezentowała się przed fanami w odważnym stroju

Jaką jesteś osobowością? Przejdź test, aby dowiedzieć się o tym

Life hack 1. Restaurowanie

zabawki choinkowe
zabawki choinkowe
zabawki choinkowe

Jeśli zabawka nie pęka całkowicie, na przykład odpadł z niej mały kawałek, możesz ostrożnie uszczelnić otwór klejem epoksydowym lub superglue. Lepiej najpierw uszczelnić duży otwór zmiętą papierową serwetką, aby klej nie wpadł do środka, i przykleić duże złamane części. Obróć zabawkę tak, aby klej stwardniał i przybrał odpowiedni kształt. Następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia i pomalować zabawkę farbami akrylowymi, lakierem do paznokci, wcierać i brokatem.

Life hack 2. Przebranie

zabawki choinkowe
zabawki choinkowe
zabawki choinkowe

Inną opcją przywrócenia zabawki choinkowej nie jest przywracanie, ale maskowanie błędów, dziur i zadrapań. Jeśli chcesz zaktualizować starą zepsutą zabawkę, możesz ją przemalować, dodać iskierki i koraliki, a dziury ozdobić wełną śnieżną, aplikacją, wstążkami, kokardkami, satynowymi kwiatami, innymi dodatkami i blichtrem.

Life hack 3. Zmiana

zabawki choinkowe
zabawki choinkowe
zabawki choinkowe

Jeśli trudno jest przywrócić zepsutą zabawkę i nie można jej zawiesić na drzewie w pierwotnej formie, można ją wykorzystać jako element wystroju noworocznego. Na przykład zrób wieniec, udekoruj świecznik lub kosz, zrób wiszącą kompozycję na ścianie itp. Aby to zrobić, musisz rozłożyć i zabezpieczyć zabawkę całym bokiem, a wręcz przeciwnie ukryć zniszczoną stronę przed wzrokiem.

Prosty test pomoże ci zrozumieć, co ludzie o tobie myślą

Life hack 4. Posypki

zabawki choinkowe
zabawki choinkowe
zabawki choinkowe

I wreszcie zabawki, które rozpadły się i nie można ich przywrócić, przydadzą się do tworzenia nowych ozdób choinkowych. Umieść je między arkuszami grubego papieru i delikatnie chodź młotkiem lub wałkiem, aby zmielić je na brokat. Na nudne lub irytujące bombki, które wymagają odnowienia, szyszki, świeczki lub po prostu wycinamy kartonowe figurki, nałóż klej i posyp błyszczącymi odpryskami szkła. Ale bądź bardzo ostrożny, aby się nie skaleczyć.

Life hack 5. Wypełniacz

zabawki choinkowe
zabawki choinkowe
zabawki choinkowe

O wiele bezpieczniej jest używać jasnych, ale ostrych iskierek z uszkodzonych zabawek nie na zewnątrz, ale wewnątrz biżuterii. Weź przezroczyste bombki lub szklany słoik, zbuduj w środku ciekawą kompozycję lub po prostu posmaruj klejem i wypełnij potłuczonym szkłem - otrzymasz oryginalny noworoczny wystrój.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana