Każdy z miłośników roślin marzy o tym, aby liście jego kwiatów miały naturalny, piękny blask. Zmiast używać chemicznych środków można w łatwy sposób uzyskac domowe nabłyszczacze.

Doskonały przepis na sałatkę z resztek po wielkanocnym śniadaniu

Rośliny zbierają brud i kurz, a do zdrowego wzrostu potrzebują właściwej pielęgnacji. Warto więc zastosować któreś z poniższych rozwiązań i cieszyć się pięknymi roślinami w domowym zaciszu.

Skórka z banana

Banany w pielęgnacji roślin mają wiele właściwości. Jedną z nich jest niewątpliwie nabłyszczanie liści. Wystarczy wewnętrzną stroną skórki przetrzeć liście roślin. Czynność ta sprawia, że skórka zbierze nam zalegający kurz, a dodatkowo zawarte w niej substancję nabłyszczą i odżywią listki. Żeby było wygodniej warto skórkę pociąć na mniejsze kawałki.

Woda, płyn do mycia naczyń i olejek neem

Ten sposób jest mało znany, ale niebywale skuteczny. Olejek neem można kupić w drogerii lub aptece. Jest stosunkowo niedrogi i bardzo wydajny. Około 30 ml kosztuje mniej więcej 10 zł w zależności od miejsca zakupu. Do umycia liści nalezy przygotowac roztwór z letniej przegotowanej wody, kilku kropli olejku neem i 2 kropli płynu do mycia naczyń. Dokładnie wymieszać. Bawełnianą szmatę maczać w plynie i dokładnie przecierać liście. Efekt będzie zaskakujący. Zabieg powtarzać 2 razy w miesiącu.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Kasprzyk opuszcza Warszawę. Aktorka zdecydowała o wyprowadzce

Fatalna pomyłka i smutne oskarżenia. Urszula odniosła się do sprawy zapłaty za miejsce pochówku męża

Tej kotki nie chcieli zabrać ze schroniska ze względu na jej wygląd, natomiast jeden wpis o niej zmienił wszystko o 180 stopni

Niebywała wpadka językowa Mateusza Morawieckiego

Wygazowane piwo

Ten chmielowy napój również pozytywnie wpływa na naszych zielonych, domowych przyjaciół. Należy zwilżyć szmatkę w odgazowanym piwie i przetrzeć nią zakurzone liście roślin. Możemy do piwa dodać trochę wody.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana