Czy tego chcemy, czy nie, przy pierwszym spotkaniu z nowo poznaną osobą, jesteśmy oceniani przez pryzmat naszego wyglądu, a nie charakteru. Okazuje się, że to, jak się ubieramy ma niezwykle duże znaczenie wobec tego, jak jesteśmy odbierani przez resztę społeczeństwa.

Jeśli jednak wydaje Ci się, że dobry wygląd zarezerwowany jest tylko dla szczupłych i bogatych dziewczyn – grubo się mylisz. Każdy może wyglądać dobrze, ale ważne jest to, żeby unikać poniższych błędów.

Najmodniejsze fryzury na sezon jesień-zima. Z takimi włosami olśnisz wszystkich

1.   Kupowanie ubrań tylko dlatego, że są tanie

Przyznaj się, ile razy kupiłaś coś tylko dlatego, że miało niską cenę. To nic, że totalnie jest Ci coś niepotrzebne, ważne, że była okazja. Takie zachowanie sprawia, że nie tylko ubranie zalega i kurzy się w szafie, ale też straciłaś niepotrzebnie na nie pieniądze, które mogły zostać przeznaczone na coś, co faktycznie Ci posłuży.

Popularne wiadomości teraz

„Harry został wydziedziczony przez ojca”: Karol przekaże londyński dom synowi księżnej Katarzyny

Istota nieznana: „obcy” w Indonezji (ZDJĘCIA)

„Spotkałam miłość swojego życia”: jak wygląda i żyje najbardziej włochata dziewczyna na świecie (ZDJĘCIA)

Genów nie da się oszukać: księżniczka Charlotte jest kopią siostrzenicy księżnej Diany

2.   Posiadanie zbyt dużej ilości czarnych ubrań

Uwielbiamy się ukrywać pod warstwą głębokiej czerni. Nie chcemy rzucać się w oczy, a przy okazji mamy przekonanie, że wyglądamy szczuplej. To często złudne nadzieje, bowiem zazwyczaj to właśnie odpowiednie wzory sprawiają, ze prezentujemy się lepiej. Nikt nie mówi, byś od razu zamieniła się w kolorową Magdę Gessler czy Tamarę „Macademian Girl”. Posiadanie czarnych ubrań nie jest złe, ale nie zapominaj też o innych kolorach, które urozmaicą Twoją szafę.

Julia Wróblewska powiększyła usta. Młodziutka gwiazda jest zachwycona zabiegiem

3.   Za mało basicowych ubrań

To jest po­wód, dla któ­re­go wie­le ko­biet mó­wi: „Mam ca­łą sza­fę ubrań, ale nie mam co na sie­bie wło­ży­ć”.  Każda z nas powinna mieć w swojej szafie biały i czarny t-shirt, białą koszulę, czarną marynarkę lub ramoneskę i jeansy. Jeśli masz te podstawowe ubrania, wtedy nie będziesz mieć problemu, by stworzyć zestawy z pozostałymi ciuchami w szafie. Natomiast jeśli masz masę kolorowych bluzek, a do tego pikowaną czerwoną kurtkę i spodnie khaki – to naprawdę nie będziesz mieć się w co ubrać.

4.    Noszenie workowatych ubrań

Ten błąd popełnia większość z nas. Kobiety wolą zginąć pod workiem, totalnie zaburzając swoje proporcje, zamiast podkreślić kształty, bo wydaje nam się, że wtedy wszyscy zauważą naszą nieidealną sylwetkę. A okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Owszem, luźniejsze ubrania są wygodne, ale nikt nie każe zakładać Ci gorsetu. Zawsze możesz do obcisłych spodni założyć luźniejszy sweter, a do przylegających bluzek – spodnie chinosy czy mom jeans.

Ma 107 cm w biodrach i 90 kg, a zachwyca się nią cały świat. Precious Lee przełamuje stereotypy

5.   Niedopasowanie ubrań do sylwetki

To zagadnienie to bardzo obszerny temat, jednak jest on kluczowy w ocenie naszego wyglądu. Wystarczy  jednak zapamiętać kilka zasad, by omijać ten błąd. Najważniejsze, byś dobrze oceniła swoją sylwetkę. Z reguły, figury typu jabłko świetnie będą się prezentować w luźnych sukienkach, przykuwających oko spodniach i gładkiej bluzce. Gruszki najpiękniej będą wyglądać w sukienkach podkreślających ich talię i wąskie ramiona, natomiast muszą uważać na spodnie. Najlepsze są dla nich ciemne fasony z wysokim stanem i prostą nogawką.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational