Pamiętacie filmy z lat 80. ubiegłego wieku albo film na podstawie historii Michaliny Wisłockiej "Sztuka Kochania"? To, co łączy te obrazy to niewydepilowane aktorki, które mogliśmy podziwiać na ekranie. W PRL-u wówczas nikt nie przejmował się włosami na ciele, a powodem tego nie był brak czasu, a po prostu brak takowej mody.

Trzeba wówczas przyznać, że trend gładkiego ciała przyszedł do nas z zachodu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych, bowiem Francuski na przykład do dziś nie przejmują się zbytnio swoim owłosieniem.

Od tego czasu panuje przekonanie, że gładkie ciało równa się czyste ciało. Czy tak jest napewno? Niekoniecznie, przecież maszynki do golenia nas nie myją. Błędne jest więc stwierdzenie, że osoby, które się nie golą są bardziej brudne niż te, które mają bzika na punkcie depilacji. W takim przypadku większość mężczyzn by śmierdziało, a przecież tak nie jest.

Kobiety o tych imionach to najlepsze kochanki. W sypialni zachowują się jak prawdziwe kocice

Od pewnego czasu, kobiety zmęczone wiecznym goleniem się, postanowiły się postawić i ogłosić wszem i wobec, że golenie się nie jest żadnym obowiązkiem kobiet. Jedną z takich osób jest  Macey Duff, młoda Amerykanka, która zaczęła się depilować w wieku 10 lat, a dziś stawia na naturalność.

Popularne wiadomości teraz

4 fryzury dla cienkich włosów, które dodają dodatkowej objętości

Monika Mrozowska rozstała się z ojcem najmłodszego syna. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości

Wyjątkowa propozycja dla Edyty Górniak. Ten występ pozwoli jej wrócić do korzeni

Poprzednia żona Karola Strasburgera zmarła nagle w młodym wieku. Kim była i jak wyglądała?

Zaczęłam się golić, gdy miałam 10 lat. Z jakiego powodu? Tylko dlatego, że tak robiły wszystkie kobiety wokół mnie, a ja byłam uczona, że jest to coś, co kobiety powinny robić. Goliłam się za każdym razem, gdy włoski zaczynały odrastać. Bałam się osób zerkających na moje pachy, nogi i linię bikini, jeśli miałam jakiekolwiek widoczne włoski. Miałam problemy z samoakceptacją. Z każdą depilacją i zacięciem żyletką po cichu gardziłam sobą za to, że nie jestem taka, jaka powinnam być - z tego powodu byłam zła i sfrustrowana

Najśmieszniejsze reakcje psów na wizytę u weterynarza. Można popłakać się ze śmiechu

Światopogląd dziewczyny zmienił się, gdy 5 lat później zobaczyła piękną kobietą z nieogolonym ciałem. Jako 15-latka przeżyła szok, a równoczesnie poczuła się zainspirowana. Odrzuciła w kąt depilator i postanowiła zapuścić włoski. Początki nie były łatwe. Macey przez lata oglądała gładkie kobiety, więc widok owłosienia na jej ciele wydawał się obrzydliwy. Jednaa przezwyciężyła to i do dziś się nie goli, stając się inspiracją dla innych kobiet na świecie.

Warto pamiętać o tym, że to jak wyglądamy jest głównie wynikiem mody, za którą niekoniecznie musimy podążać. Dawniej mężczyźni nosili sukienki i biżuterię, a dziś raczej nie jest to spotykane. Dlaczego? Bo trendy się zmieniły. Golenie się nie jest oczywiście czymś złym, ale warto czasem sobie odpuścić i nie robić tego na siłę, nawet gdy nam się nie chce, czy obsesyjnie sprawdzać, czy aby na pewno żaden nieogolony włosek nie został pod naszą pachą. Włosy u kobiet są czymś zupełnie normalnym, każda z nas je ma.

A Ty, co sądzisz o niegoleniu się? Mogłabyś tak żyć?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana